Nezaradené

Najúžasnejšia show na svete – TT Isle of Man

Rútiť sa rýchlosťou 322km za hodinu po bežných cestách na dvoch kolesách chce asi dosť silnú dávku odvahy. No aj na takúto úlohu sa podujmú niektorí ľudia z mäsa a kostí. Môžte sa spoločne snami pozrieť na údajne najlepšiu show na tejto planéte a porovnať to napríklad z formulou F1. Jedná sa o ročník 2013.

Ostrov Man je maličkým kúskom zeme ležiacim v mori na polceste medzi Írskom a Anglickom. Zaujímavosťou ostrova je, že v roku 1974 tu zomrel posledný človek ovládajúci pôvodný manský jazyk. Odvtedy sa musia záujemcovia o tento keltský jazyk uspokojiť iba s archívnymi nahrávkami.

Pretekať sa na ostrove začala po roku 1903 kedy britský parlament schválil zákon o obmedzení maximálnej rýchlosti na britských cestách na vtedy rekordných 20 míľ za hodinu. Milovník automobilizmu a predseda anglického motoristického klubu Sir Julain Orde však presvedčil kompetentných aby na ostrovu udelili výnimku na preteky po miestnych komunikáciach. Kedže ostrov bol ta trochu od ruky,kompetentní to schválili a už o rok na to sa tu pretekalo na autách. V roku 1907 sa začalo pretekať aj na motorkách a toto podujatie prežilo až dodnes. SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť