levocskadolina.sk
Nezaradené

Navštívte slovenské biokúpaliská. Na čistenie vody využívajú rastlinný biosystém, ktorý šetrí životné prostredie

Modernému bio-trendu podľahli už aj kúpaliská.

Ak ste si mysleli, že na Slovensku sa môžete okúpať len v bazénoch plných chémie alebo v prírodnom jazere, nie je tomu celkom tak. Najnovšie môžete navštíviť biokúpaliská, ktoré čistia vodu bez chémie, a to pomocou kamienkov, rias a rastlín.

Predstavujeme vám 4 slovenské biokúpaliská, ktoré môžete už čoskoro navštíviť.

1

Biokúpalisko v Levočskej doline

Foto: Resort Levočská dolina fb

Najnovšie slovenské biokúpalisko sa nachádza v srdci Spiša. Levočské vrchy obklopujú tri bazény, z ktorých jeden slúži na kúpanie, druhý na filtráciu vody cez kamienky a štrk a v treťom jazierku si môžete vlastnoručne uloviť pstruha dúhového, ktorého si môžete rovno i ugrilovať.

Kúpací bazén je vhodný pre dospelých aj deti, má tri časti s rôznymi hĺbkami. V areáli nechýba bufet či trávnaté lúčky na oddych.

2

Biokúpalisko Sninské rybníky

Foto: Biokúpalisko Sninské Rybníky fb

Areál prírodného kúpacieho biotopu RO Rybníky je druhým  biokúpaliskom na Slovensku, využívajúcim  technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Nachádza sa  v regióne Horný Zemplín, na okraji mesta Snina. Je obklopený Vihorlatskými vrchmi, cyklotrasami a turistickými chodníkmi. Areál pozostáva  z kúpaliska s troma hĺbkovými pásmami, delenými mólami, pre plavcov i neplavcov, zo zatrávnených plôch na oddych a zo samotného bazéna slúžiaceho na filtráciu vody.

Nechýbajú športové a detské ihriská, stravovacie a ubytovacie služby.

3

Biokúpalisko Krtko

Foto: travelguide.sk

Prírodné biokúpalisko Krtko je umiestnené priamo v meste Veľký Krtíš. Rovnako ako v predchádzajúcich kúpaliskách, ani tu v bazénoch nenájdete chlór a iné chemické prípravky. Na čistenie vody v bazénoch používajú rastlinný biosystém, ktorý šetrí životné prostredie.

V areáli rovnako nájdete tobogany, plážové a detské ihriská, minigolf a bufety s občerstvením.

4

Bio-Bazén Borovica, Kamenný Mlyn

Foto: kamennymlyn.sk

Zdravé kúpanie v srdci prírody, taký je prívlastok biokúpaliska, ktoré sa nachádza medzi Malackami a Stupavou. Prírodné bazény majú výhody konvenčných bazénov, ale zároveň rešpektujú životné prostredie a vaše zdravie. Bio-bazény pracujú na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna. Okolitá príroda, krása kvitnúcich lekien, krásne pláže, relax a občerstvenie v tieni borovíc, to všetko nájdete v Kamennom Mlyne.

zdroj: cestovanie.pravda.sk

zdroj: biokupaliskosnina.sk

zdroj: travelguide.sk

zdroj: kamennymlyn.sk

 

 

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť