modre oci
hbreavis.com
Nezaradené

Novú autobusovú stanicu v Bratislave chcú s Petržalkou prepojiť pomocou lanovky

Developer, ktorý má v Bratislave vybudovať novú autobusovú stanicu, chce prepojiť Nivy s Petržalkou pomocou lanovky.

Developer HB Reavis navrhuje vybudovať veľkokapacitný parkovací dom na petržalskej strane napojený na nadzemnú elektrickú dráhu, ktorá spojí obidva brehy Dunaja bez zaťaženia existujúcej dopravnej infraštruktúry.

Zároveň by bola elektrická dráha integrovaná do systému verejnej hromadnej dopravy. Spolu s parkovacím domom by mala stáť približne 80 miliónov eur.

Foto: hbreavis.com

Súčasťou lanovky má byť niekoľko vagónov s kapacitou autobusu. Ministerstvo hospodárstva potvrdilo, že developer predložil žiadosť o vydanie osvedčenia o investícii. Výstavba novej autobusovej stanice sa začne v júli tohto roku a potrvá do roku 2020.

„Kým však nie je na stole konkrétny návrh, obsahujúci konkrétne riešenia napojenia na nosné dopravné systémy v meste, posúdenie vplyvov na dopravu, návrh vysporiadania pozemkov a v neposlednom rade financovanie, dovtedy takéto návrhy stále vnímame v rovine vízie, nie v rovine projektu,“ vyhlásilo mesto vo svojom stanovisku.

Takto by mala vyzerať nová Stanica Nivy, ktorá by okrem autobusovej stanice zahŕňala aj nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Dominantnou črtou stanice má byť zelená strecha s vybavením pre oddych a šport.

Foto: hbreavis.com

Foto: hbreavis.com

Foto: hbreavis.com

Foto: hbreavis.com

Foto: hbreavis.com

Foto: hbreavis.com

zdroj: bratislava.dnes24.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť