oci zrak_titulka
Nezaradené

Objavte silu telového peelingu: Na čo skutočne pomáha?

Túžite po žiarivej a jemne hladkej pokožke? Zaraďte do svojej beauty rutiny telový peeling. Drobné zrniečka dokážu odstrániť z vašej kože aj tie najmenšie nečistoty, zároveň ju príjemne zvláčnia a prekrvia. S čím vám môže telový peeling pomôcť a ako ho správne aplikovať?

Prečo používať telový peeling?

Dôvodov, prečo používať telový peeling je mnoho, ale jedným z tých hlavných je, že dokáže odstrániť odumreté kožné bunky. Vďaka tomu pokožka potom následne lepšie vstrebáva ďalšiu starostlivosť. Po aplikácii peelingu je potom pokožka príjemne jemná a hladká. Peeling vám tiež pomôže s prípravou pokožky pred nanesením samoopaľovacieho krému. Ten potom na koži oveľa lepšie chytí. V neposlednom rade vám môže byť skvelým pomocníkom v boji proti celulitíde a striám.

Tip: Doprajte si chvíľku pre seba a v sprche počas nanášania peelingu aplikujte pleťovú masku, ktorá vašu pleť vyživí a hydratuje.

Zloženie telového peelingu

Zloženie telového peelingu nie je žiadnou vedou, a dokonca si ho môžete sami vyrobiť doma. Peeling obsahuje predovšetkým tzv. exfoliačné častice alebo drobné zrniečka, ktoré pomáhajú s prekrvovaním a odstraňovaním odumretej kože. Najčastejšie sa používa klasický alebo trstinový cukor, himalájska soľ alebo pomleté ​​kávové zrná. Tie sú pre pokožku obzvlášť prospešné, pretože obsahujú kofeín, ktorý stimuluje cirkuláciu krvi a zlepšuje pružnosť pokožky.

Ďalšou podstatnou zložkou peelingu je olej. V zložení sa potom stretnete napríklad s kokosovým olejom, ktorý krásne hydratuje a vyživuje suchú pokožku. Medzi ďalšie blahodarné ingrediencie peelingu sa radí med, a to predovšetkým vďaka svojim hojacim a upokojujúcim účinkom.

Ako používať telový peeling

Telový peeling nanášajte ideálne v sprche. Najprv sa opláchnite vodou a potom dlaňami naneste peeling na jednotlivé časti tela. Následne ním jemne masírujte pokožku tak, aby ste odstránili všetky nečistoty. Môžete si tiež pomôcť špeciálnou žinkou. Na záver celé telo dôkladne opláchnite. Po osušení tiež nezabudnite telo príjemne rozmaznať a hydratovať telovým mliekom alebo maslom. Inak vám hrozí, že bude pokožka zbytočne vysušená.

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť