Jednohubky

Počuli ste o tomto nezvyčajnom priateľstve?

Divoké zviera a rybár sa spriatelili…

Gilberto Shedden je rybár z Kostariky, ktorého všetci poznajú pod prezývkou Chita. Okrem rybolovu si privyrába aj občasnou prácou sprievodcu. Ešte v roku 1991 počas jednej výpravy s turistami objavil na brehu rieky mláďa krokodíla. Bol to samček, ktorý bol extrémne podvyživený a vážne postrelený do hlavy. Chito zraneného krokodíla naložil do loďky a odviezol ho k sebe domov. Pol roka ho kŕmil kurčatami. A aby sa krokodílovi nedostala do rán infekcia, nechal ho spať vo svojej obývačke. Chito musel dokonca krokodílovi predžúvať potravu.

,,Len jedlo a lieky nestačili, musel som mu dať lásku,“ povedal rybár. Krokodíl dostal meno Pocho. Keď sa zotavil, Chito ho ukrýval pod koreňmi stromov, pretože nemal povolenie úradov, aby doma choval krokodíla. Potom ho vypustil do neďalekej rieky. Keď sa však na druhý deň zobudil, našiel krokodíla neďaleko domu…a už od tadiaľ neodišiel. Pocho prežil väčšinu jeho života v jazierku pri dome. Chito sa dokonca kvôli krokodílovi rozviedol. ,,Môj muž trávi príliš času s krokodílom,“ uviedla dôvod rozvodu jeho žena. Pre Chita to však žiadna tragédia nebola. ,,Nájsť si inú ženu, to nebol problém. Ale nájsť krokodíla, ako je Pocho, to bola šanca jedna k miliónu…“ vyjadril sa. Táto dvojica spolu žila viac ako dve desaťročia a časom sa stali takí známi, že raz do týždňa spoločne vystupovali pred turistami.

Toto priateľstvo inšpirovalo aj režiséra, ktorý natočil dokument „The Man Who Swims With Crocodiles“. (muž, ktorý pláva s krokodílom). Práve tam zaznela hypotéza, že práve strela do hlavy spôsobila zmenu v Pochovom správaní. Podľa biológov pravdepodobne výstrel poškodil niektoré dôležité mozgové centrá v hlave a krokodíl sa začal správať „nekrokodílovo“.

12. októbra 2011 Pocho zomrel na starobu. Chito však na krokodílov nezanevrel a snažil sa spriateliť s ďalším, no vraj ,,to už nie je ono.“

article-0-0613A2D2000005DC-799_634x541

Poncho-the-Crocodile_newsfull_h

securedownload-1

.src

http://www.9jabook.com/forum/topics/crocodile-man-s-giant-pet-crocodile-dies-of-old-age-after-strange

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť