spodok flase vina priehlbina
Veda a technika, Zaujímavosti

Pohár červeného vína má rovnaké účinky ako hodinka cvičenia v posilňovni

Radi si dáte pohár vína a neznášate potenie sa v posilňovni? V tom prípade vám táto správa zlepší deň 🙂

Vo výskume, ktorý prebiehal pod záštitou University of Alberta v Kanade, bolo zistené, že účinky resveratrolu, zložky nachádzajúcej sa vo víne, pôsobia podobne, ako keď si zacvičíte.

Podľa vedúceho celého výskumu, Jasona Dycka, pomôžu tieto nové zistenia tým, ktorí nie sú schopní fyzicky cvičiť. Bolo dokázané, že resveratrol zlepšuje fyzickú výkonnosť, srdcovú činnosť a posilňuje svalstvo rovnakým spôsobom ako posilňovanie.

„Myslím si, že resveratrol by mohol pomôcť pacientom , ktorí by cvičiť síce chceli, ale po fyzickej stránke nie sú schopní,“ povedal. „Resveratol by mohol nahradiť cvičenie alebo zlepšiť účinky toho malého množstva cvikov, ktoré môžu vykonávať.“

Dohady o zdravom prínose červeného vína boli doložené a veľmi dobre zdokumentované. Štúdie odhalili, že tí, ktorí pijú denne pohár červeného vína, sú menej náchylní na rozvoj demencie alebo rakoviny; že červené víno je prospešné pre srdce, bojuje proti starnutiu a môže regulovať hladinu cukru v krvi. A teraz sa dokonca objavila štúdia, ktorá tvrdí, že tak ako cvičenie, aj červené víno zrýchľuje srdcovú činnosť.

Ale na rovinu – túto novú informáciu treba brať zatiaľ s rezervou. Vzťahuje sa to iba na červené víno a štúdia bola aplikovaná iba na potkanoch, nie na ľuďoch.

Ak však napriek tomu chcete zvýšiť príjem resveratrolu, skúste jesť viac čučoriedok, arašidové maslo, červené hrozno a horkú čokoládu. Pri tom však nezabudnite, aká dôležitá je vyvážená strava.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť