modre oci
Jednohubky

Pravda o Amazonkách

Ešte donedávna sa tvrdilo, že sú iba výplodom sexuálnej fantázie starovekých autorov, najnovšie výskumy však tvrdia niečo iné.

Amazonky sa objavovali v mnohých dielach antických autorov. Podľa najnovších archeologických a historických objavov skutočne Amazonky existovali. Americká historička Adrienne Mayorov vydala nedávno obsiahlu knihu na túto tému, v ktorej tvrdí, že veľa znakov, ktoré bývajú Amazonkám prisúdené, zodpovedajú ženám Skythov. Veľké množstvo nájdených skythských kostier patrilo totiž práve ženám. Archeológovia hovoria, že mohutne stavané ženy mali prakticky rovnaké zranenia ako muži. Napríklad bodné a rezné rany. Nezomreli teda pri nejakom masakre, ale museli tieto zranenia získavať v priebehu celého života.

Skýti boli obávaní kočovníci, ktorí sa rýchlo pohybovali na koňoch a najčastejšie bojovali s lukmi. Aj mýtické Amazonky v dielach často útočili lukmi. V legendách sa tiež píše, že si odrezávali pravý prsník, aby sa im lepšie napínala tetiva, no archeologické výskumy to vylúčili. Dokázali však, že boli skutočne potetované. Zaujímavým nálezom sú okrem pomôcok na tetovanie aj súpravy na fajčenie marihuany, ktoré boli objavené u mnohých skythských mŕtvol. V 19. storočí si feministické aktivistky z Amazoniek urobili lezbičky, no nič takéto nebolo v starovekých prameňoch ani archeologických nálezoch potvrdené. Stále sa toho o nich nevie veľa, no je jasné, že boli skutočne silné, odvážne a bojovné a najčastejšie zomierali v boji tak ako muži.

 

 

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť