modre oci
Fakty

Prečo by sme mali používať dezodoranty bez obsahu hliníka?

V živote nastanú chvíle, kedy musíme použiť produkty proti telesným pachom. Nie je to príjemná téma, no na druhej strane nemôže ostať ignorovanou. Výber správneho dezodorantu je rovnako dôležitý ako jeho pravidelné nosenie. Musíte nájsť ten, ktorý bude poskytovať nielen trvalú ochranu, ale bude taktiež bez toxínov.

Rozdiel medzi antiperspirantmi a dezodorantmi

Mnoho ľudí si tieto dva pojmy mýli alebo zamieňa. Antiperspiranty zabraňujú vzniku potenia. Deodoranty eliminujú zápach z potu tým, že zabíjajú baktérie, ktoré ho produkujú. Z čisto prírodného hľadiska, dáva väčší zmysel to, aby sme používali dezodoranty, pretože sa jedná viac o prirodzený proces.

Faktom je, že mnoho výrobkov pre osobnú starostlivosť obsahujú hliník ako aktívnu zložku. Hliník je tiež známy neurotoxín. Dezodoranty bez obsahu hliníka sú preto najlepšou možnosťou.

Nebezpečenstvo pri používaní produktov s obsahom hliníka

Dezodoranty obsahujú najmä hliník, syntetické vonné látky a mnoho nežiadúcich zložiek na ktoré sú ľudia citlivý.  Hliník môže spôsobovať choroby ako rakovina prsníka, Alzheimerova choroba, kostné poruchy alebo problémy s obličkami.

Čo je potrebné hľadať v dezodorante bez obsahu hliníka?

Takýto produkt by sa mal skladať z éterických olejov a všetkých prírodných zložiek. Dávajte si však pozor na produkty obsahujúce chemikálie ako triklozán a propylenglykol.

 

Na druhej strane je pravda, že mnoho výrobkov ktoré denne používame obsahuje množstvo látok, ktoré sú taktiež škodlivé pre naše telo. Organické výrobky a prírodné výrobky bývajú často cenovo drahšie ako tie obsahujúce toxíny.  Je však na individuálnej iniciatíve sa rozhodnúť pre jednu z možností.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť