Muž testosteron
Ľudské telo, Sponzorovaný obsah

Sedem užitočných tipov ako zvýšiť testosterón

Testosterón je najdôležitejším hormónom u mužov. Je totiž zodpovedný za celý rad telesných funkcií a vlastností, vďaka ktorým sa môžete cítiť ako skutočný muž. Ide napríklad o typické mužské črty, akými sú hlbší hlas, ochlpenie tváre, či rast svalov. Zdravá hladina testosterónu pomáha regulovať rozloženie tuku v tele, čím znižuje riziko obezity a súvisiacich zdravotných problémov. Taktiež vám pomôže cítiť sa mladšie, či už fyzicky, tak aj psychicky. Zvýšenie hladiny testosterónu vedie k nárastu svalovej hmoty, a tým aj sily, väčšej sexuálnej túžbe a jasnejšej mysli. Testosterón je kľúčom k uvoľneniu vášho plného potenciálu a udržiavanie jeho zdravej hladiny je nevyhnutné pre celkové zdravie a pohodu mužov.

Hladiny testosterónu sú každý rok nižšie

Bohužiaľ, s pribúdajúcim vekom sa hladina testosterónu u mužov prirodzene znižuje, čo vedie k množstvu negatívnych príznakov. Tieto príznaky môžu spôsobiť, že sa často cítite vyčerpaný, pomalý a bez akejkoľvek motivácie. Nízka hladina testosterónu môže taktiež viesť k mnohým zdravotným problémom, ako je nízke libido, chronická únava, či dokonca depresia. V niektorých prípadoch má za výsledok  poruchy erekcie a neplodnosť. Ale nezúfajte! Existuje množstvo prirodzených spôsobov, ako zvýšiť testosterón a získať späť svoju vitalitu. V tomto článku ponúkame hneď sedem tipov, ako zvýšiť hladinu testosterónu, tak čítajte pozorne.

Cvičenie je dôležité

V prvom rade je najdôležitejším zo všetkých prostriedkov na zvýšenie hladiny testosterónu cvičenie. Bolo preukázané, že fyzická aktivita ako posilňovanie, vysoko intenzívny intervalový tréning a iné formy tréningu s odporom, výrazne zvyšujú hladinu testosterónu. Takéto intenzívne a najmä pravidelné cvičenie teda vedie k zvýšeniu svalovej hmoty, rýchlejšiemu odbúravaniu tuku a vyššej sexuálnej túžbe. Nielenže sa teda vďaka cvičeniu budete cítiť mužnejšie, pozitívne sa to odrazí aj na vašej postave a kondícii!

Jedzte zdravú a vyváženú stravu

Okrem cvičenia je pre zvýšenie testosterónu rozhodujúcim faktorom aj strava. Vyvážená strava s vysokým množstvom bielkovín, zdravých tukov a komplexných sacharidov môže pomôcť dodať vášmu telu energiu a zvýšiť produkciu testosterónu. Potraviny ako ryby, orechy, semená a olivový olej sú skvelými zdrojmi zdravých tukov. Zamerajte sa tiež na konzumáciu potravín, akými sú vajcia, avokádo a chudé mäso. Zdravá a vyvážená strava má okrem zvýšenia testosterónu aj mnoho ďalších benefitov a určite by ste jej mali venovať zvýšenú pozornosť.

jedlo obed

Zdroj: pixabay.com (TapisRouge)

Pomôžte si výživovými doplnkami

Ďalším tipom na to, ako zvýšiť testosterón, je konzumácia rôznych výživových doplnkov. Jednými z najpodstatnejších pri produkcii testosterónu sú zinok a vitamín D. Zinok je práve ten, ktorý je nevyhnutný pre produkciu testosterónu. Nachádza sa najmä v potravinách ako ustrice, hovädzie mäso, či tekvicové semená. Ak ho máte nedostatok v prirodzenej strave, zvážte užívanie doplnkov stravy s obsahom zinku. V prípade vitamínu D, ktorého dennú dávku získate najmä zo slnečného žiarenia, tučných rýb, či mlieka, taktiež ho viete doplniť vďaka doplnkom stravy s vysokým obsahom vitamínu D.

Stres je nepriateľom č. 1

Testosterón však zďaleka nie je len o fyzickej výkonnosti či vzhľade. Hrá tiež kľúčovú úlohu v oblasti duševného zdravia a duševnej pohody. Štúdie ukázali, že vyššia hladina testosterónu sa spája s väčším sebavedomím, asertivitou, sústredenosťou a pozitívnou náladou. Naopak, nadmerné množstvo stresu môže viesť k zníženiu hladiny testosterónu. Nie je preto na škodu osvojiť si techniky používané na zníženie stresu, akými sú meditácia, hlboké dýchanie, alebo joga.

Dôležitý je odpočinok

Ďalším podstatným faktorom, ktorý ovplyvňuje hladinu testosterónu, je dostatok spánku. Spánok má množstvo benefitov a jedným z nich je aj zvýšenie testosterónu, resp. zvýšenie jeho produkcie. Štúdie dokonca ukázali, že nedostatok spánku môže viesť k výraznému zníženiu hladiny testosterónu. Uistite sa teda, že máte každú noc dostatok kvalitného spánku, ktorý vám pomôže udržať optimálnu hladinu hormónov a zabezpečí vám dostatok energie, ktorú môžete využiť napríklad aj pri cvičení.

spanok shane-hfvFunLkFgg-unsplash

Zdroj: unsplash.com (Shane)

Obmedzte konzumáciu alkoholu

Pri problémoch s nízkou hladinou testosterónu sa odporúča obmedziť konzumáciu alkoholických nápojov. Príliš veľa alkoholu znižuje hladinu testosterónu, keďže alkohol a jeho konzumácia spôsobuje dehydratáciu. Práve tá môže viesť k zníženiu hladiny testosterónu. Testosterón sa totiž skladá z molekúl vody a dehydratácia teda môže spôsobiť zníženie množstva produkovaného testosterónu. Namiesto požívania alkoholických nápojov sa preto radšej zamerajte na dostatočný pitný režim, ktorý vám zabezpečí zvýšenie testosterónu v tele.

Staňte sa alfa samcom

Ak máte pocit, že aj napriek pravidelnému cvičeniu, vyváženej strave, dostatku spánku a celkovému zdravému životnému štýlu bojujete s nízkou hladinou testosterónu a potrebujete ho zvýšiť, siahnite po prírodných prípravkoch vo forme výživového doplnku. Tieto prírodné prípravky na zvýšenie testosterónu vám môžu pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu a zbaviť sa tak negatívnych príznakov, ktoré so sebou nesie jeho nízka hladina.

Vďaka týmto tipom by ste teraz mali mať lepšiu predstavu o tom, ako zvýšiť testosterón a naplno rozvinúť svoj potenciál. Je na čase začať sa znova cítiť ako muž a využívať silu testosterónu. S trochou úsilia a správnou životosprávou si môžete zvýšiť testosterón aj vďaka týmto tipom, a posunúť tak nielen svoju výkonnosť, ale aj koncentráciu, na úplne novú úroveň. Pripravte sa na to, že sa znova budete cítiť ako skutočný muž! Pre viac informácii navštívte stránku gogoldentree.sk.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť