modre oci
Nezaradené

„Smart“ tetovanie, novinka v technológiách priamo na koži

Nový druh tetovania…

Zaobstarali by ste si tetovanie, ktoré vám môže kontrolovať zdravie či zlepšiť manipuláciu s počítačom? Takáto možnosť bude už čoskoro dostupná na trhu. Nové tetovania sa volajú „techtats“, doslova preložené ako „technotetovania“. Vyvíja ich nový americký startup Chaotic Moon.

Vo svojej podstate sa nelíšia od bežných tetovaní. No majú rôzne funkcie, ktoré bežné kresby na telo neposkytujú. Pri správnej úprave vytvárajú obvody schopné plniť komplexné úkony, ktoré sa prípadne dajú doplniť o rôzne senzory. Momentálne majú len funkciu senzora telesnej teploty a vypínač/zapínač svetla podľa pohybu užívateľa, Chaotic Moon však plánuje ďaleko väčšiu paletu použitia.

V budúcnosti by technotetovania mali zbierať informácie o celom rade telesných funkcií a v kombinácii s inými nastaveniami so smartfónom tak napríklad privolať lekársku pomoc. Zatiaľ sú však tieto „technické“ tetovania dočasné, pokiaľ však technológia preukáže svoju životnosť, zrejme by nič nemalo brániť trvalej verzii nanášanej ihlou, ktorý by už vydržala oveľa dlhšie.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť