pochovany za ziva
Jednohubky, Zaujímavosti

Smrť číha všade – Prečítajte si 10 skutočných príbehov o neobvyklých úmrtiach

Aj keď ide náš život podľa plánu a zdá sa, že sled príjemných udalostí nemôže nič prekaziť, netreba zabúdať na to, že za pár sekúnd sa môže všetko obrátiť. Presne to sa stalo ľuďom, o ktorých príbehoch si môžete prečítať v tomto článku. Prinášame vám 10 bizarných príbehov nepredvídaných úmrtí. 

10

Pomstychtivý úlovok

Prvý z príbehov sa stal tento rok. Rybár z Tanzánie Robert Mwaijega (47) sa rozhodol stráviť deň s priateľmi na rybačke. Deň šiel podľa plánu a partii sa podarilo chytiť množstvo rýb, ktoré odkladali do nádoby s vodou. Odrazu sa však jedna z nich vymrštila a skočila Robertovi do úst. Kým on aj jeho priatelia ostali v momente ako obarení, ryba si „prebila“ cestu až do jeho hrudníka. „Skúšali sme mu pomôcť, ale nemali sme čo urobiť,“ povedal jeden z priateľov. Robert zvládol prevoz do nemocnice, hoci dýchanie pre neho bolo prakticky nemožné. Nanešťastie, rybár umrel, kým ho lekári pripravovali na operáciu. Tú napokon aj vykonali, aby z tela zosnulého vytiahli rybu.

9

Smrť zhora

Kariérnym vrcholom čelistu Mika Edwardsa bola nepochybne účasť v britskej rockovej skupine Electric Light Orchestra, v ktorej hral od roku 1972 do 1975. Po hudobnej kariére sa rozhodol žiť na vidieku, kde ho ako 62-ročného zastihla smrť. Edwards šoféroval popri farmárskom pozemku, keď farmár stratil kontrolu nad jedným zo slamených balíkov s váhou okolo 600 kilogramov a dĺžkou 4 metre. Balík sa rozkotúľal, nabral rýchlosť a dopadol na Edwardsove auto, čím úplne rozdrvil vozidlo a aj vodiča. Vyšetrovanie nepreukázalo farmárovu vinu.

8

Poriadna zima

Kryoterapia patrí k moderným spôsobom uvoľnenia svalov, kĺbov i mysle. Táto procedúra je podobná ľadovému kúpeľu, no v tomto prípade sú účastníci na 2-3 minúty „ponorení“ do valcovej komory s mrazivým vzduchom (hlava ostáva vonku). Účinky tejto terapie stále mnohí spochybňujú a aj samotná procedúra prešla kontrolou po nehode z minulého roku. Dvadsaťštyriročná Chelsea Ake-Salvacion pracovala v kúpeľoch v Las Vegas. Práve tam sa rozhodla, že si po práci osamote dopraje odmenu v podobe kryoterapie. Detaily nie sú známe, no predpokladá sa, že v komore stratila vedomie. Chelsea našli na druhý deň úplne zmrazenú. Podľa lekára zomrela na udusenie kvôli nízkej hladine kyslíka.

7

Nebezpečné šváby

Edward Archbold (32) túžil po pytónovi tak veľmi, že sa v roku 2012 rozhodol zapojiť do netradičnej súťaže. Tú zorganizoval Ben Siegel, majiteľ obchodu s plazmi. Úlohou súťažiacich bolo zjesť čo najviac švábov a víťaz si mal domov odniesť pytóna. Edward v súťaži viedol oproti 30 ďalším „jedákom“, keď sa odrazu začal dusiť. Kvôli hrdlu plnému švábov nakoniec umrel. Hoci sa majiteľ cítil previnilo, všetci súťažiaci podpísali zmluvu, podľa ktorej berú účasť v súťaži na svoju zodpovednosť.

6

Smrť zhora: Hovädzí špeciál

„Rozbehnuté“ balíky slamy sú jedna vec, no od niektorých objektov sa neočakáva, že sa na vás zrútia. Možno si to myslel aj Brazílčan Joao Maria de Souza, keď v roku 2013 pokojne spal v posteli vedľa svojej manželky. Pokojný spánok však prerušil netradičný vpád. Cez strechu sa na neho zrútila krava. Ich dom sa nachádzal pri stromom kopci. Približne 1 360-kilová krava z neďalekej farmy sa zatúlala a pravdepodobne sa cez kopec dostala na strechu. Tá nápor váhy neuniesla a krava sa prepadla rovno na posteľ. Joao zomrel nasledujúci deň na následky zranení. Jeho manželke a ani krave sa nič nestalo.

5

Posledné miesto na Zemi

V zábavných parkoch našli svoj koniec mnohí ľudia, no obvykle kvôli zlého technickému stavu atrakcií. Niečo iné však postihlo 33-ročného Luana Phi Dawsona na Vianoce roku 1998. On a jeho rodina čakali na nástup na repliku známej lode Columbia, keď operátor atrakcie nesprávne uchytil loď. Z nej sa náhle odtrhli kovové súčiastky, vo vysokej rýchlosti vrazili Dawsonovi rovno do tváre a zabili ho. Vedúcich parku postihla vlna kritiky za to, že sa snažili miesto činu „upratať“ ešte pred príchodom polície. Oni sa však obhajovali tým, že policajti prišli až po niekoľkých hodinách.

4

Čeľuste smrti

V roku 2015 si 30-ročná Xiang Liujuan spolu s dvojročným synom užívala deň v nákupnom centre, kde si na ňu počkala zubatá. Pri výstupe z eskalátora sa jej pod nohami prepadla podlaha a mechanizmus eskalátora ju vtiahol dnu. Žena pri incidente stihla podať svojho syna ľuďom nablízku, aby ho nepostihol rovnaký osud. Ľudia sa ju snažili vytiahnuť, no mechanizmus bol silnejší. Mohli sa len bezmocne prizerať. Príčinou smrti bola nedávna údržba eskalátora, pri ktorej pracovníci zle upevnili podlahu. Hasičom trvalo štyri hodiny rozložiť stroj a vytiahnuť telo nebohej ženy.

3

Zrovnaný so zemou

Kvôli monzúnom a nedostatočnej údržbe majú Indovia veľké problémy s kvalitou ciest. Jednej noci v roku 2015 cestári opravovali značne poškodenú komunikáciu v Naí Dillí, no nevšimli si, že v jednej z dier ležal miestny farmár Latori Barman (45). Latori bol opitý a nevnímal svet okolo, preto nepostrehol, že sa jeho dočasná posteľ začína plniť. Cestári po upravenej jame prebehli parným valcom a odišli. Až do druhého dňa nikto netušil, čo sa stalo. Latorimu sa však nejakým spôsobom podarilo čiastočne vyhrabať a okoloidúci uvideli z diery vytŕčať časť jeho ruky. Podľa predpokladov sa udusil a dvoch cestárov obvinili zo zabitia.

2

Zúrivé opice

Surinder Singh Bajwa, zástupca starostu Naí Dillí, si v roku 2007 doma užíval pokojnú noc, keď ho vyrušil netradičný vpád. Do domu mu vtrhla skupina rozzúrených opíc. Problémy s opicami sú v Naí Dillí známym problémom, no táto skupina doslova túžila po boji a Bajwu vyhnali na balkón. Detaily nie sú známe, no predpokladá sa, že na neho útočili aj tam, následkom čoho z balkóna vypadol. Bajwa zomrel v nemocnici na následky zranení. Zaujímavosťou je, že Bajwowu politickú stranu mnohí kritizovali za zlyhanie v snahách o skoncovanie s problémovými zvieratami v meste.

1

Smrť na dvakrát

V roku 2010 previezli 80-ročnú Mariu de Jesus Arroyu do nemocnice po tom, ako dostala infarkt. Doktorom sa ju nepodarilo oživiť, no to nebolo to najhoršie. Laboratórni technici nasledujúce ráno v miestnosti s mŕtvolami zistili, že s jej telom sa po smrti nezaobchádzalo správne. Doktori však pri pitve zistili, že žena bola v boxe živá a zomrela dvakrát. Prvýkrát, keď ju skolil infarkt a druhýkrát, keď bola sama v chladnom mraziacom boxe.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť