modre oci
Nezaradené

Thajská kampaň chce týmito obrázkami ukázať nebezbečnú stránku cukru

Za účelom zvýšenia povedomia o nebezpečenstve, ktoré cukor predstavuje pre naše zdravie, Thailandská diabetická asociácia poverila thajského návrhára Nattakonga Jaengsema, aby prišiel s kampaňou, ktorá by podporila verejnosť znížiť ich príjem cukru. A ako môžete vidieť z hrozných obrázkov nižšie, výsledok je neuveriteľne efektívny.

Všetci vieme, že cukor je pre nás zlý, ale často myslíme len na to, aký negatívny dopad to má na naše zuby a našu hmotnosť. Ale príliš veľa cukru v našej strave môže tiež spôsobiť diabetes druhého typu, čo výrazne znižuje schopnosť tela liečiť sa a môže viesť k rezným ranám a vredom, ktoré sa potom môžu zapáliť a dokonca viesť k amputácii.

Cieľom kampane s názvom „Sladké zabíja“, je ukázať nám, čo diabetes druhého typu môže spôsobiť, ale namiesto použitia jednoduchých fotografií, sa Jaengsem rozhodol obnoviť zranenia súvisiace s diabetom použitím samotnej veci, ktorá ich spôsobuje: sladkosti. Pohľad na výsledné obrázky je možno nepríjemný, ale jedna vec je istá: vďaka nim si určite dvakrát rozmyslíte, či siahnete po cukorničke.

img: via www.boredpanda.com

img: via www.boredpanda.com

img: via www.boredpanda.com

img: via www.boredpanda.com

 

img: via www.boredpanda.com

img: via www.boredpanda.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť