modre oci
Nezaradené

Super – jachta, ktorá si pre plynulú plavbu razí cestu vzduchom

Aj vy sa pýtate, kto je zodpovedný za tento neuveriteľný návrh super – jachty, ktorá sa akoby dokázala vznášať nad vodnou hladinou? Stojí za tým britský dizajnér Jonathan Schwinge. Konečný návrh pre futuristické, vysoko rýchlostné plavidlá je založený na existujúcej krídlovej technológii v kombinácii s nekompromisným tvarom štvorstena a ponúka vzrušujúci pohľad na možnosti vzhľadu budúcich luxusných plavidiel. Táto super – jachta nie je len tak nejakým dizajnérskym kúskom; je totiž určená na zabezpečenie plynulejšej plavby v búrlivých moriach.

Schopnosť jachty udržať sa nad vodnou hladinou a cestovať pri vysokých rýchlostiach je možná vďaka Hydrofoil Small Waterplane Area Ship (HYSWAS) pohonu, ktorý v súčasnosti prechádza koncepčným testovaním za pomoci spoločnosti Maritime Applied Physics Corporation. Táto spoločnosť už raz preukázala dôkaz konceptu s „The Quest“, krídlovým vodným plavidlom, ktoré bolo vyrobené v roku 1995. Pri Schwingeho jachte udržujú plavidlo v pohybe pri nízkych rýchlostiach tri trupy nachádzajúce sa v spodnej časti a pri vysokých rýchlostiach, kedy sa plavidlo vydvihne nad vodnú hladinu, prichádzajú na rad vedľajšie nastaviteľné rotujúce prvky.

Tvar pyramídy tejto jedinečnej jachty poskytuje možnosť cestovať pri vysokých rýchlostiach rezaním si cesty vzduchom ako ostrá čepeľ. Tento tvar je však tiež kľúčovým dizajnérskym prvkom pri kotvení, pretože plavidlo slúži zároveň ako transformátor. Časti všetkých troch strán jachty možno sklopiť, čím sa zväčší palubný priestor na leňošenie a horizontálne panely vytvoria príjemný tieň. Luxusná super – jachta má dostatočnú kapacitu na to, aby sa do nej zmestilo 6 pasažierov a 4 členovia posádky. Uhlíkové vlákna nadstavby s použitím nerezovej ocele ju robia nielen robustnú, ale rovnako i ohromujúcu.

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-1020x610 img: inhabitat.com

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-7-1020x610 img: inhabitat.com

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-5-1020x610 img: inhabitat.com

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-4-1020x610 img: inhabitat.com

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-3-1020x610 img: inhabitat.com

Schwinge-Tetra-Super-Yacht-2-1020x610 img: inhabitat.com

.src

img: inhabitat.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť