pes skacuci z mostu
Jednohubky, Zaujímavosti, Zvieratá

Svedectvá ľudí hovoria o moste, z ktorého psi skáču a páchajú samovraždy. Viete, kde sa toto miesto nachádza?

Overtoun Bridge je stavba na ceste k Overtoun House v Škótsku, ktorá bola postavená v roku 1895 podľa návrhu záhradného architekta Milnera. Od 50. rokov 20. storočia sa objavili správy o mnohých psoch, ktoré spadli alebo skočili z mosta, čo vyvolalo obavy a viedlo k jeho prezývke Most psích samovrahov alebo Most smrti. Tieto udalosti zvyčajne končia ťažkým zranením alebo smrťou psov po páde z výšky asi 15 metrov. Existuje viacero domnelých vysvetlení pre tieto tragédie vrátane prírodných príčin a paranormálnych javov, píše raillynews.com.

V rozmedzí rokov 2000 až 2010 sa príbehy o psích samovraždách stali ešte významnejšie, keďže v tomto období z mosta skočilo viac ako 600 psov, z ktorých  asi 50 zomrelo.

Jedno svedectvo pochádza z roku 2004, keď sa po moste Overtoun prechádzal muž menom Kenneth Meikle so svojim zlatým retrieverom a ten náhle skočil z mosta. Pád pes síce prežil, no ostal otrasený. V nasledujúcom roku 2005 zoskočilo z tohto mosta v priebehu pol roka najmenej ďalších 5 psov.

Čo je príčinou týchto psích nešťastí?

Niektorí racionálni ľudia tvrdia, že psi skáču z mosta, pretože cítia pach malých zvierat pobehujúcich na chodníku pod ním. Na druhej strane, niektorí veria, že most je paranormálny, pretože sa nachádza na mieste nazývanom jemný bod, kde sa podľa Keltov pretínajú nebo a zem.

V roku 2019 majitelia Overtoun House, Bob a Melissa Hill, uviedli, že za 17 rokov boli svedkami mnohých prípadov, pri ktorých psi rozrušene skákali a padali z mosta. Podľa pastora Boba Hilla, ktorý má aj skúsenosti s chovom psov, sú tieto incidenty spôsobené pachom noriek, kún a iných drobných zvierat, ktoré psov priťahujú a nútia ich skákať na stenu mosta, ktorá je šikmá. Hill však tiež pripúšťa, že toto miesto môže mať aj nejaký duchovný rozmer.

Miestny učiteľ Paul Owens zas tvrdí, že most a Overtoun House sú prenasledované nadprirodzenými aktivitami a že temné sily lákajú psi na smrť. V roku 1994 paranoidný schizofrenik Kevin Moy hodil svojho syna z mosta, pretože si myslel, že je inkarnáciou Satana. Moy zvolil toto miesto kvôli jeho spojeniu s temnými duchmi, ktoré sa datujú až do druidských čias. Po vražde sa pokúsil spáchať samovraždu skokom z mosta a pokúsil sa aj o podrezanie zápästí. Nakoniec bol však zadržaný a umiestnený do psychiatrickej liečebne.

Výskumníkom sa podarilo zistiť, že na jednom konci mosta sú hniezda myší, veveričiek a noriek, ktoré môžu byť príčinou, prečo psi skáču. Experiment, v ktorom boli psi vystavení pachom týchto zvierat, ukázal, že sú nimi priťahovaní. Škótska spoločnosť pre prevenciu krutosti na zvieratách túto oblasť preskúmala, no nezistila žiadne presvedčivé dôvody pre psie samovraždy a preto táto záhada ostáva nevyriešená bez akýchkoľvek presvedčivých dôkazov.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť