Nezaradené

Tento ľadový hotel musíte vidieť skôr, ako sa roztopí!

Nachádza sa v švédskej obci Jukkasjärvi. Tento neustále sa meniaci ľadový hotel vyzerá ako z Disney filmov. Vyrobený je výhradne z ľadových blokov, každý pád časti hotela je rekonštruovaný. Hotel je otvorený dovtedy, kým sa neroztopí všetok ľad.

Z rieky Torne sa vyťaží až 4000 ton ľadu a 30000 ton snehu, ktoré sa uskladnia v hangári nazvanom Art centre, na ploche 1500 m². Konštrukcia začína koncom októbra, keď snehové kanóny a čelné nakladače tvarujú sneh do oblúkových oceľových foriem, až 5 m vysokých a 6 m širokých. Najlepší umelci z celého Švédska, ale aj iných krajín vyrezávajú okná, dvere, stĺpy, lampy a sochy. Ich diela sú unikátne aj vďaka lomu a odrazu svetla ľadom. Hotel vydrží zhruba do polovice apríla, kedy sa nenávratne roztopí.

Z pôvodne jednej miestnosti sa hotel rozšíril na dnešných 4000 m², 60 hotelových izieb, Absolut Ice bar, kino s ľadovým plátnom a ľadový kostol, kde sa konajú omše a svadby. Barové poháre sú takisto vyrobené z ľadu, nesmiete však zabudnúť na špeciálne rukavice, aby sa pohár neroztopil pred dopitím nápoja. Teplota vo vnútri hotela sa pohybuje medzi -4 až -9 °C. Postele sú takisto vytvorené kompletne zo snehu a ľadu, sú pokryté drevenými doskami s matracmi, na ktorých je sobia kožušina a na nej špeciálne navrhnuté termálne spacie vaky.

980x (1)

980x (2)

980x (3)

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť