modre oci
Fakty

Chalan sa na mesiac vzdal cukru, pozri si výsledok!

Ak si ako ja, určite si pozorne čítaš nutričné hodnoty každej jednej potraviny. A ak sa tiež snažíš limitovať svoj príjem cukru, tak určite vieš, že je prakticky nemožné nájsť v obchode zabalenú potravinu, ktorá ho neobsahuje.

Celkovo je vôbec ťažké predstaviť si deň bez sladenia. Žijeme v kultúre, kde sme si síce vedomí zdravotných rizík, ktoré konzumácia cukru prináša, no napriek tomu sa stále nájde niekto, kto bude tieto informácie spochybňovať. Kto ti bude neustále tvrdiť, že cukor je jednoducho pre život potrebný.

Našťastie sa Sacha Harland z Life-Hunters rozhodol urobiť pokus, ktorým vyvrátil názory všetkých cukor-pozitív jedincov. Sacha chcel vedieť, čo mesiac bez pridaného cukru spraví s jeho mentálnym a psychických zdravím.

lifebuzz-0285c03896b9670d6a401f8682c50eb4-wide_1000-672x372

V prvých dňoch svojho veľkého experimentu to bolo fakt peklo – neustály pocit hladu bol pre mladého chalana fakt psychicky náročný. Zaujímavé však je, že akonáhle si Sachovo telo na nový režim zvyklo, všetko sa obrátilo o stoosemdesiat stupňov.

Cesta Sachu za lepším zdravím nebola jednoduchá, no práve o to inšpiratívnejšie je vidieť, čo dokáže sila vôle. Neexistuje v našom živote nič, čo by sme pri správne nastavenej mysli nedokázali.

sugar-free_1024

Výsledok experimentu ma vôbec neprekvapil, stalo sa presne to, čo som očakával.

Váha: Predtým 81,7 kg, teraz 77,2 kg.

Percentuálny podiel tuku: Predtým 15,5%, teraz 14,2%

Krvný tlak: Predtým 135/75, teraz 125/75

Cholesterol: Predtým 4,6, teraz 4,0

Hemoglobín: Predtým 10,6, teraz 10,0

Sacha Harland uzavrel celú 30-dňovú kapitolu tým, že z času na čas si určite vychladené pivko a čokoládovú tyčinku dopraje. Koniec koncov, presne na to sú tieto potraviny určené – ako malý, občasný hriech. Problém je, keď sa tieto sacharidové bomby stanú bežnou súčasťou našich jedálničkov. Kľúčom k šťastnému životu predsa nie je dokonalosť, ale vyváženosť.

Pozri si Sachov bláznivý príbeh zachytený na videu:

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť