modre oci
vakantieboulevard.nl
Nezaradené

Tie najpodivnejšie zvyky rodičov rôznych kultúr, ktoré určujú aj budúcnosť či zdravie detí

Rodičovstvo je rôzne. Tieto zvyky sú však celkom netradičné a zaručene prekvapia. Pochádzajú totiž z rozličných svetových kultúr.

Dieťa v Mauritánii bude žiť požehnaný a zdravý život len vtedy, ak ho tesne po narodení opľujete. Doslova. Tento zvyk prechovávajú najmä rodičia etnickej skupiny Wolof. Veria tomu, že ich slová a priania sú uchovávané v slinách a týmto spôsobom sa dostanú aj k novorodencovi.

Foto: vakantieboulevard.nl

Rodičia na severe, napríklad v Nórsku, zase vychovávajú malých otužilcov. Je zvykom, dokonca aj v zime, nechať na chvíľu dieťa vonku, napríklad pred reštauráciou. Čerstvý studený vzduch ich má posilniť a chrániť pred rôznymi chorobami.

Foto: businessinsider.com

Studeným teplotám veria aj súčasní potomkovia dávnych Mayov. Tí svoje deti tesne pred spaním kúpu v úplne ľadovej vode, aby im zachovali dobré zdravie.

Foto: hexhamloyaltycard.co.uk

Matky v Keni sa zase vyhýbajú priamemu pohľadu svojich detí. Už od malička ich učia, aby nevyhľadávali prílišnú pozornosť.

Foto: dala.xyz

Vo Fínsku sa zase o pohodlie bábätka stará štát, a to aj takým spôsobom, že novorodeniatkam zasiela celú škatuľu plnú užitočných vecí, ktorá je dokonca vystlaná tenkým matracom. Bábätká tak v nej môžu aj spať.

Foto: millyet.com.tr

Pokiaľ v Dánsku vaše dieťa dovŕši tri roky, lúči sa s cumlíkom priam slávnostným spôsobom. Zvolia si špeciálny strom a cumlíkmi ho doslova ovešajú.

Foto: info-farm.ru

No a Arménčania chcú hneď od začiatku vedieť čím bude ich nový prírastok do rodiny. Uchovávajú si taký zvyk, v ktorom si dieťa po prvom vypadnutom zube volí svoju budúcu kariéru. Akým spôsobom? Položia pred neho niekoľko predmetov ako nožík, peniaze či knihu. Ak siahne po knihe, bude z neho možno učiteľ alebo dobre vyučený človek, nožík symbolizuje doktora a peniaze napríklad prácu v banke.

Foto: jedidefender.com

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť