modre oci
Nezaradené

Tieto fotografie kamenných vtákov z Tanzánie nie sú žiadny fejk!

Fotograf Nick Brandt a jeho šokujúce fotografie z jazera Lake Natron v Tanzánií.

Fotografie Vtákom a netopierov, ktorí vyzerajú, ako keby boli z kameňa, už celé roky ohurujú a vyvolávajú diskusie naprieč celým internetom.

Tieto tvory pochopiteľne nie sú skamenelé, ako niektoré média a články informovali, zvieratá pôsobia ako z kameňa v dôsledku obrovskej koncentrácie soli v jazere. Brandt musel tento fakt vysvetlovať všade, keďže informácia, že tieto vtáky sú skamenené, sa stále nachádza v mnohých zdrojoch.

Lake Natron je extrémne nepriaznivé prostredie pre kohokoľvek. Voda je extrémne slaná a horúca, pH sa pohybuje medzi 9 a 10. Zodpovednosť za tieto podmienky má blízka sopka Ol Doinyo, ktorá „vypľúva“ natrokarbonatit – lávu bohatú na karbonát sodíka. Tieto látky sa dostávajú do vody a keď potom nejaké zviera príde do kontaktu s vodou, kompletne ho to vysuší.

„Našiel som ich úplne náhodou, boli všade na pobreží,“ povedal Brandt. Ten potom mŕtve zvieratá „nastajloval“, aby vyzerali ako živé. V skutočnosti však absolútne nie je možné otočiť im hlavu alebo zmeniť polohu krídel.

Väčšina odborníkov sa zhoduje, že zvieratá zomreli prirodzenou smrťou. Brandt si napriek tomu myslí, že zvieratá umreli po náraze do vody. Dokonca verí, že v dôsledku špecifických podmienok a odrazu svetla to mohlo byť dokonca v jeden čas – zvieratá voda zmiatla a viaceré z nich do nej narazili.

Všetky fotografie publikoval Brandt vo svojej knihe „Across The Ravaged Land“.

calcified swallow 0.95

img: businessinsider.com

calcified bat ii

img: businessinsider.com

calcified dove

img: businessinsider.com

calcified songbird

img: businessinsider.com

calcified flamingo

img: businessinsider.com

calcified fish eagle

img: businessinsider.com

.src

titulná foto: businessinsider

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť