Vitajte pri článku o najnebezpečnejších mestách sveta. V tomto článku vám ukážeme mestá, kde už len vystúpenie z dverí znamená skrátenie života. Pozrime sa teda kde dovolenku rozhodne neodporúčame…
1. Lagos v Nigérii
Jedna z najväčších metropolí Afriky a bývalé hlavné mesto Nigérie, nebolo nikdy známe vysokou úrovňou bezpečnosti. Aj napriek prísnym opatreniam tu kriminalita stále rastie spolu s pribúdajúcim obyvateľstvom mesta.
2. Londýn vo Veľkej Británii
Mnoho gangov vo veľkých mestách sa rozhodlo používať strelné zbrane. V Londýne sa rozhodla mládež pre iný smer. K rôznym zločinom sa tu najčastejšie používajú rôzne druhy nožov. V roku 2008 bolo za 6 mesiacov dobodaných 16 mladých ľudí, ako dôsledok nárastu kriminálnej činnosti týchto gangov.
3. Moskva v Rusku
Moskva sa môže podľa prieskumov pochváliť najnižšou úrovňou bezpečnosti, zo všetkých hlavných miest v Európe. Prevládajú tu drobné zločiny a vo veľkej miere aj korupcia.
4. Santo Domingo v Dominikánskej Republike
No dobre. Najnebezpečnejšie mesto zo zoznamu to určite nie je, no miera drobnej kriminality v tomto meste ho dorovnáva k iným mestám v rebríčku.
5. Rio de janeiro v Brazílii
Napriek krásam tohto mesta ide o jedno z najnebezpečnejších miest na svete, a to predovšetkým vďaka úrovni korupcie. Veľká časť mesta je je ovládaná drogovými dílermi, a o bezpečnosť sa starajú úplatky vymáhajúci policajti.
V samotnom meste panujú obrovské sociálne a ekonomické rozdiely. Výsledkom tejto situácie sú extrémne časté únosy, lúpeže či dokonca vraždy.
7. New Orleans v USA
Ako jedno z najchudobnejších miest v krajine vykazuje New Orleans 95 vrážd na 100 000 obyvateľov.
8. Johannesburg v Južnej Afrike
Vyzerá to že v Južnej Afrike si nevyberiete. Buď vás okradnú v Kapskom meste alebo rovno zabijú V Johannesburgu. Mimochodom, po tom čo toto mesto hostovalo majstrovstvá sveta vo futbale boli tieto majstrovstvá vyhlásené, za majstrovstvá z najväčšou mierou trestných činov v histórii.
9. Bagdad v Iraku
Kedysi bolo práve toto mesto najnebezpečnejšie na svete, no túto situáciu zmenila poprava Saddáma Husajna. Napriek tomu však krv nie je pre obyvateľov tohto mesta ničím novým.
10. Detroit v USA
Mesto nazývané aj ako Mesto motorkárov sa do nášho výberu skvele hodí. Na 100 000 obyvateľov tu totiž v priemere pripadá 1220 násilných trestných činov. To už je čo povedať !
11. Guatemala City v Guatemale
O adekvátnosti bezpečnostných zložiek v tomto meste, snáď ani nie je potrebné hovoriť. V meste vládnu drogoví díleri. Návštevníci mesta sú vyzývaní k nepoužívaniu verejnej dopravy, nakoľko autobusy sú tu častým terčom únosov. V prípade že navštívite toto mesto a stratíte sa, nikdy to nedávajte najavo. Mohli by ste to totiž oľutovať rôznymi spôsobmi, od zbitia až po vraždu.
12. Kinshasa v Demokratickej Republike Kongo
Toto hlavné mesto DRK má mnoho problémov súvisiacich s kriminalitou. Drogové gangy, znásilnenia, poškodenia majetku, zlá hygiena a životné podmienky a s tým spájané lúpeže a oveľa viac. Aby toho nebolo málo, mesto neustále sužujú občianske vojny.
13. Groznyj v Čečensku
Zdevastované a takmer opustené mesto. Tak sa dá charakterizovať Groznyj. Po vojne s Ruskom takmer všetci obyvatelia utiekli. Obyvatelia ktorí zostali bývať v troskách domov sú neustále ohrozovaní mafiou a gangmi.
14. Mogadisho v Somálsku
Nijak špeciálne kriminálnu situáciu v tomto meste opisovať netreba. Občana nevybaveného zbraňou by ste tu asi nenašli.
15. Ciudad Juárez v Mexiku
V roku 2009 tu bolo zabitých 2600 ľudí len vďaka drogám a obchodu s nimi. Polícia tu takmer neexistuje, nakoľko väčšina jej členov bola vyvraždená. Do tohto mesta sa dokonca bojí vkročiť aj armáda. V kľude môžeme povedať, že CIUDAD JUÁREZ JE NAJNEBEZPEČNEJŠÍM MESTOM SVETA !
Obsah zo stránky z Vedelisteze.sk s výnimkou obrázkov, fotografií a ďalšieho multimediálneho obsahu je možné zdieľať na ďalších webových stránkach za podmienky, že sa zachová integrita informácií a nezmení sa ich význam, no vyžaduje sa zdrojovanie na náš web Vedelisteze.sk (v tvare https://vedelisteze.sk/) prostredníctvom URL odkazu pri texte, ktorý ste prebrali alebo parafrázovali. Upozorňujeme, že odkaz musí byť DOFOLLOW. V inom prípade prebratie obsahu nespĺňa našu licenciu Open License. Rovnako vám odporúčame zdrojovať aj zdroje (zväčša štúdie alebo iné), z ktorých sme čerpali obsah aj my.
Ďalej upozorňujeme, že naša Open License sa nevzťahuje na multimediálny obsah ako sú napríklad fotografie a obrázky. Tie môžu pochádzať z rôznych platených fotobánk alebo od inštitúcií, ktoré vyžadujú písomný súhlas na ich ďalšie použitie alebo uhradenie poplatkov.
Zrieknutie sa zodpovednosti: Pri prebratí obsahu z našich stránok preberáte plnú zodpovednosť za jeho použitie.
Česť pirátom, ktorí uvádzajú zdroje. Ak potrebujete konzultovať, ako prebrať obsah správne, tak nás môžete kontaktovať nižšie.