modre oci
Nezaradené

Trinástka miest, ktoré bežný smrteľník nebude môcť nikdy navštíviť

Aj keď  Vám neprekáža nedostatok pohodlia alebo zlé podmienky, stále sa nájdu miesta na svete, ktoré jednoducho nemôžete navštíviť. Tieto miesta niekto berie ako výzvu, ale vedzte, nie je to dobrý nápad. To, že sú zakázané má svoj význam. Niektoré majú nebezpečný prístup, iné skrývajú svoje „poklady“.

To, že tie miesta nemôžete navštíviť neznamená, že ich teraz neuvidíte. Týchto 13 miest Vám teraz ukážeme, a priblížime Vám ich príbeh.

1

Bohémsky háj (Monte Rio, California)

 

Miesto, kam si chodia užiť divoké párty najbohatší a najmocnejší ľudia sveta. Každý nepozvaný sa ocitá v putách.

Foto: wikimedia, Aarkwilde

2

RAF Menwith Hill (North Yorkshire, Spojené kráľovstvo)

 

Skratka RAF znamená Royal Air Force. Jedná sa o vojenskú základňu vzdušných síl Spojeného kráľovstva, má za úlohu komunikovať a varovať pred blížiacimi raketovými útokmi. Je to jedna z najväčších základní svojho druhu. Je pochopiteľné, že bežným ľudom je vstup do vnútra základne zakázaný. Ale od spustenia projektu s NSA je toto miesto skutočne stráženým.

Foto: The Daily Mail, PA

3

Jaskyne Lascaux (Francúzko)

 

V týchto jaskyniach sa našli maľby z prehistorického obdobia. Aby sa predišlo zničeniu malieb a vandalizmu v roku 1963 boli jaskyne zavreté pre verejnosť.

Foto: Wikipedia, Prof Saxx 

4

Ostrov Surtsey (Island)

 

Tento ostrov vznikol behom sopečnej erupcie v 60. rokoch. Ľudia tam majú zakázaný vstup, kvôli biologickému výskumu. Vedci sa snažia zistiť, ako sa na pustý ostrov dostane život a bude sa šíriť.

Foto: UNESCO

5

The Svalbard – globálna úschovňa semien (Nórsko)

 

Na tomto mieste nájdete (alebo nenájdete, keďže je tam zakázaný vstup) viac než milión semiačok rastlín. Sú tu umiestnené pre prípad globálnej potravinovej krízy. Vstup do zariadenia majú iba niektorí vedci.

Foto: Berit Roald

6

Ostrov North Sentinel (Andamanské ostrovy)

 

Ak toto miesto chcete navštíviť nehrozí Vám väzenie, ale pravdepodobne zomriete. Ostrov obývajú domorodci, ktorý sa nechovajú priateľsky. Svojich návštevníkov už z diaľky zasypávajú šípmi a kopijami.

Foto: christiancaron2000

7

Office 39 (Pyongyang, Severná Kórea)

 

V Severnej Kórei je veľmi veľa miest, ktoré nemôžete navštíviť. Ale toto je samotné centrum administratívy krajiny. Dokonca je riskantné aj pobehovanie okolo a pozorovanie budov.

Foto: North Korea Leadership Watch

8

Area 51 (Nevada)

 

Po rokoch všakovakých divokých konšpiračných teórii bola existencia tohto zariadenia prezradená vládou Spojených štátov. Dosť dlho bola základňa na testovanie lietadiel utajovaná na toľko, že vláda vyvracala jej existenciu. Ale to, že jej existenciu potvrdili, ešte neznamená, že Vás tam pustia.

Foto: Barry King

9

Vatikánske tajné archívy (Vatikán)

 

Knižnica je kompletne tajná. Prístup do nej majú iba vybraní výskumníci. Niekedy jej časť otvoria aj pre verejnosť. Predpokladá sa, že v budúcnosti bude toto miesto prístupné pre verejnosť úplne.

Foto: The Guardian

10

Ilha da Queimada Grande (Brazília)

 

Tento ostrov je plný hadov. Pre to pre väčšinu ľudí netreba zákaz vstupu zdôrazňovať.

Foto: NatGeoWild

11

Ostrov Niihau (Havajské ostrovy)

 

Na ostrov nemôžete vstúpiť z jednoduchého dôvodu. Je to súkromný pozemok, a na ostrov môžete prísť len na základe pozvania. V súčasnosti tam je približne 130 pôvodných usadlíkov.

Foto: Chrisopher P. Becker

12

White’s Gentleman’s Club (Londýn, Spojené kráľovstvo)

 

Dom pitia a gamblerstva. Do klubu majú vstup iba muži. Ak sa chcete dostať do vnútra potrebujete pozvanie aspoň od 35 pôvodných členov, a zaplatiť členské do klubu v hodnote viac ako 1 100€.

Foto: Alamy

13

Jiangsu National Security Education Museum (Nanjing, Čína)

 

Voľne preložený názov značí „Národné múzeum výchovy k bezpečnosti“. Toto múzeum je otvorené iba pre obyvateľov Číny. Zahraničných turistov tam nepustia, kvôli „citlivým“ informáciám, ktoré sú vo vnútri.

Foto: SBS, AFP

 

zdroj: diply.net

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť