modre oci
Ilustračné foto/pixabay.com
Nezaradené

Tvorcovia dokumentu Zázračná planéta od BBC si nechali spraviť štúdiu o vplyve prírodopisných filmov na zdravie. Výsledky ich prekvapili

Podľa novej štúdie, ktorú vypracovali tvorcovia dokumentu Zázračná planéta II. z BBC a vedci z Kalifornskej univerzity v Berkeley, sledovanie prírodopisných dokumentov zvyšuje pocit šťastia a znižuje stres či úzkosť.

S takýmto tvrdením asi nebudú súhlasiť tí, ktorí nedávno so zatajeným dychom sledovali krátky dokument leguána unikajúceho pred hadmi. Vedci však urobili globálny prieskum na 7 500 ľuďoch rôznych národností. Púšťali im televízne drámy, spravodajstvo a dokument Zázračná planéta II.

Výsledky preukázali, že ženy prežili dramatickejšie emočné zmeny a že u ľudí od 16 do 24 rokov nastal najväčší pokles negatívnych pocitov. Všeobecné výsledky taktiež ukázali, že u väčšiny účastníkov prieskumu sa výrazne zvýšili pocity ako radosť, úžas, zvedavosť či entuziazmus.

„Zázračná planéta II spája ľudí na úrovni hlbokého emočného prežívania. Ako filmára ma takýto výsledok nesmierne teší. Vždy sa snažíme priblížiť našich divákov k prírode a je úžasné, ako im naša práca prináša pozitívne emócie,“ povedal výkonný producent Mike Gunton.

BBC na štúdiu zareagovala spustením portálu The Real Happines Project, kde návštevníci nájdu pozitívne videá zo zvieracej ríše. Dokonca pomocou takzvaného Happybota na Facebooku si môžete ušiť obsah videí na mieru.

zdroj: iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť