modre oci
Nezaradené

V Bostone majú chodníky, ktoré keď prší odkryjú poéziu

Predstavte si, že kráčate po ulici a prehovorí na vás chodník. Začne pršať a pred vami sa v okamihu objaví text. Aj keď sa táto predstava môže zdať ako vytrhnutá zo science-fiction literatúry, v USA takéto chodníky majú.

raining-poetry-boston-56img: via smithsonianmag.com

Bostonskí umelci posledné mesiace zdobia betónové chodníky biologicky rozložiteľnou, vodeodolnou farbou. Keď svieti slnko, písmená sú neviditeľné. Keď sa však rozprší a chodníky stmavnú, slová sa objavia.

Projekt je spoluprácou medzi Mass Poetry a neziskovou organizáciou, ktorá podporuje tvorbu poézie po celých Spojených štátoch pri príležitosti Národného mesiaca poézie. Básne vybrané práve pre Boston sa týkajú mesta ale aj tém dážď a voda. Projekt zahŕňa básne Langosta Hughesa, Garyho Duehra, Barbary Helfgot Hyettovej a Elizabeth McKim.

raining-poetry-boston-12img: smithsonianmag.com

Biologicky rozložiteľný sprej vybledne po 6- 8 týždňoch. Boston chce ďalšie básne v rôznych častiach mesta. Spoločnosť Mass Poetry tiež plánuje básne v iných jazykoch, ktorými sa v Bostone hovorí, ako napríklad portugalčina, španielčina, haitský a kreolský jazyk.
Sara Siegel, programová riaditeľka spoločnosti vraví: „Chceme priniesť ľudom poéziu. A toto je veľmi zábavný a nevídaný spôsob,.“

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť