modre oci
Nezaradené

Načo všetko sa dajú použiť škrupiny z vajec?

Škrupiny z vajec sa nájdu v každej domácnosti takmer každý deň. Neustále niečo varíme, pečieme a vajíčka sú pri tom. Najčastejšie však vajcové škrupiny končia v koši. Je to však veľká škoda, lebo ich môžeme zužitkovať v domácnosti hneď viacerými spôsobmi. Takže na čo všetko sa dajú použiť vaječné škrupiny?

Škrupiny zlepšia rannú kávu

Na prvé prečítanie to možno znie trošku zvláštne, ale je to tak. Káva bude mať lepšiu arómu, ak vysušené a rozdrvené škrupiny dáme do filtra kávovaru. Škrupiny neutralizujú kyslú chuť kávy, a preto vynikne jej originálna aróma! Rozhodne vyskúšajte.

Vaječné škrupiny vyčistia aj keramiku

Rozdrvené škrupiny z vajec vložíme do keramických čajových alebo kávových šálok, zalejme vodou úplne až po okraj a nechajme stáť celú noc. Do rána nám zmiznú všetky nečistoty z keramiky. Škrupiny sa dajú použiť napríklad aj na vyčistenie váz.

Škrupinová výživa na tvár

Na jemno podrvené vaječné škrupiny prisypeme do dvoch tuho vyšľahaných bielok. Takto nám vznikne zmes, ktorú nanesieme na tvár a necháme pôsobiť asi 10 až 15 minút. Táto maska zo škrupín dodá pleti potrebnú výživu a zároveň slúži aj ako účinný peeling.
Škrupiny prospejú aj kvetinám či domácim miláčikom

Pomáha rastlinám

Škrupina z vajec je bohatá na vápnik a minerálne látky, preto ju môžeme pridať aj do zeminy, ktorú použijeme v kvetináčoch. Podrvenou škrupinou posypeme aj povrch zeminy, a to preto aby sa nám pri polievaní dostávali živiny až ku korienkom. Zároveň je to účinné aj ako ochrana proti hmyzu.

Nielen rastlinám dokážu vaječne škrupiny prospieť. Dobre vysušené a rozdrvené škrupiny môžete primiešať do jedla aj našim štvornohým spoločníkom. Stačí polovica polievkovej lyžice a psíky budú hneď mať silnejšie kosti, bez toho aby ste museli kupovať nejaké vitamíny.
Ak chcete mať biele oblečenie, tak používajte vaječné škrupiny

Viete, že škrupiny z vajec majú bieliaci účinok?

Jednoducho vám stačí pridať škrupiny do textilného vrecka spolu s plátkami citróna a máte super účinný prípravok na pranie bieleho šatstva. Oblečenie bude krásne biele, ako nikdy predtým.
SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť