Nezaradené

13 zaujímavých faktov o našom tele

Vedeli ste, že…

Čím vyššie IQ máte, tým viac snívate? Vedci však upozorňujú, že pokiaľ si na sny nespomínate, nesvedčí to vôbec vo váš neprospech, ale je to celkom normálne. To, že si sny nepamätáte totiž neznamená, že ich nesnívate.

Náš nos dokáže rozpoznať až 50 tisíc rôznych vôní. K tým, ktoré rozpoznávame na prvé čuchnutie, patrí vôňa matky, partnera a členov rodiny.

Žalúdočné kyseliny by dokázali rozložiť aj žiletku. Tvrdia to vedci, podľa ktorých sú naše žalúdočné šťavy natoľko silné, aby dali do poriadku nielen vepřo-knedlo z nedeľného obeda, ale aj kov. Len to, prosím, neskúšajte na vlastnej koži.

Hoci si to neuvedomujú, ženy žmurkajú až dvakrát toľko, ako muži. A predsa je to tak. Ktovie, či je na vine príroda, alebo ide len o ich zmysel pre flirtovanie. Všeobecne však pre obe pohlavia platí, že v priemere žmurkáme až 13 krát za minútu.

Nie všetky nechty rastú rovnako rýchlo. Za necht, ktorý rastie najrýchlejšie, sa považuje ten na prostredníku. Naopak, najpomalšie rastúcim nechtom je malíčkový. Zaujímavosťou je aj to, že nechty na rukách rastú až štyrikrát rýchlejšie, než tie na nohách.

Jediný vlas dokáže udržať hmotnosť takmer až 100 gramov. Je taký elastický, že sa nezlomí.

Tehotné ženy v prvom trimestri snívajú o skutočne zvláštnych veciach. K ich najfrekventovanejším obrazom v snoch patria žaby, červíky a rastliny v črepníkoch!

Každé dvetisíce dieťa sa narodí už so zúbkom. Ten neskôr môže vypadnúť, alebo zostane na svojom mieste.

Za život dokáže telo vyprodukovať toľko slín, že by naplnili dva veľké bazény.

Najrizikovejším dňom pre naše srdce je pondelok. Podľa istej škótskej štúdie dostáva infarkt v pondelok až o 20 percent viac ľudí, než v iné dni.

Až 90 percent chorôb má na svedomí stres. Či už je ich hlavnou príčinou, alebo „len“ napomohol k ochoreniu, v každom prípade má toho na rováši poriadne veľa.

Vlasy a nechty po smrti nerastú. Napriek mýtom môže za zdanlivo dlhšími vlasmi a nechtami fakt, že pokožka je vysušená a scvrknutá, a tak sa vlasy zdajú byť dlhšie, než boli pred smrťou.

Pečeň má až 500 rozličných funkcií. Je to najproduktívnejší a najvyťaženejší orgán nášho tela. Aby ste mu zbytočne nepridávali na práci, šetrite ho najbližší víkend pri tour de bar.
SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť