Čína dvojnik_titulka
Zaujímavosti

V Číne si bohatí ľudia najímajú dvojníkov, aby za nich absolvovali trest vo väzení. Aké bizarnosti ešte Čína ponúka?

Možno máme niekedy dojem, že právny systém v niektorých krajinách uprednostňuje bohatých a ohýba zákony v ich prospech, no v Číne bola odhalená nová prax, ktorá prekračuje všetky hranice nestrannosti. Čínski superbohatí občania sa môžu dostať z väzenia tak, že odovzdajú malú časť svojho majetku a najmú si svojho dvojníka, ktorý si za nich odsedí trest vo väzení. Táto prax existuje už stovky rokov a nazýva sa Ding Zui alebo aj náhradník zločinca. Nedávny prípad bohatého 20-ročného Hu Bina, ktorý zabil chodca počas pouličných pretekov, vyvolal verejné pobúrenie. Hu a jeho priatelia sa smiali a fajčili, zatiaľ čo čakali na príchod polície po nehode. Zaujímavé je, že nie Hu, ale jeho platený náhradník sa postavil pred súd a odsedel si trojročný trest.

„Ding zui je čínska prax najímania podvodníkov alebo telesných dvojníkov, aby sa postavili pred súd a dostali trest namiesto seba. Tento výraz sa prekladá ako „náhradný zločinec“ a uvádza sa, že je pomerne bežnou praxou medzi bohatou čínskou elitou. „, vysvetľuje Wikipedia.org.

Ďalší prípad sa týka Gu Kailai, Číňanky obvinenej z vraždy Neila Heywooda, ktorá si pre odsedenie väzenia najala náhradníčku. Tento systém náhradných odsúdených neplní účel väzenia, ktorým je ochrana spoločnosti pred zločincami a potrestanie za spáchané trestné činy, vysvetľuje web luxurylaunches.com.

Čínski vojaci nosia špendlíky v golieroch svojich uniforiem

Je zodpovednosťou armády každej krajiny chrániť ju a preto vojaci strážia jej územie vo dne v noci. Ich povinnosti sú veľmi náročné a okrem toho musia byť pripravení čeliť ťažkým situáciám. V Číne sa používajú veľmi tvrdé metódy pre výcvik armády. V Číne existuje približne 1,5 milióna polovojenských síl, ktoré sú podrobené prísnemu výcviku rôznymi spôsobmi. Čínska armáda využíva metódu, pri ktorej sú vojaci polovojenských síl vybavení ostrými špendlíkmi na krku, aby si tak udržali svoj krk narovnaný. Ak by sa trochu prikrčili, špendlík by ich pichol do krku. Na začiatku svojej vojenskej praxe, keď sú ich krky ešte mierne ohnuté, ich môže špendlík ľahko zraniť. Niekedy sa medzi ich krky vkladajú karty, aby mali hlavu rovno a musia pochodovať bez toho, aby im karty spadli, píše web newscrab.com.

Svoju chôdzu a pochodovanie nacvičujú tak, že si na hlavu kladú obrátenú čiapku a ak vojakovi čiapka spadne, dostane prísny trest a musí behať so závažím dlhé kilometre, inak nedostane jedlo. Na chrbát vojakov, ktorých držanie tela nie je správne, sa tiež uväzuje drevený kríž, aby kráčali rovno a chrbát nebol vôbec prehnutý. Aby sa zas posilnili a zocelili, vojaci cvičia simulovanú jadrovú vojnu a dokonca bojujú s biologickými zbraňami. Tento boj je taký skutočný, že sa počas neho zraní mnoho čínskych vojakov a dokonca sa hovorí, že v tejto fáze výcviku aj niektorí vojaci zahynuli.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť