Éra viktoriánskeho Anglicka je pre mnohých zaujímavým obdobím histórie. Podivné vynálezy, produkty, či spôsoby života boli naozaj iné a zaraďovali sa medzi akési špeciality tejto doby.
Napríklad také pivo. Všetkého veľa škodí, no Angličania mali v tých rokoch iný názor.
Využívali ho na riešenie problémov ako skutočný liek. V 19. storočí sa barmani niekedy stali aj pseudo lekármi.
Bežne sa na lekárske účely využíval nápoj, obsahujúci zmes chmeľu a sladu zvyčajne s vysokým obsahom alkoholu. To často spôsobovalo, že ľudia skutočne zabudli na svoje problémy.
Tieto takzvané terapeutické pivá sľubovali vyliečenie všetkého od kvapavky až po nespavosť. Zaujímavosťou je, že boli predpisované aj ako liek na ťažký ranný stav po prehýrenej noci.
Reklamné upútavky často niesli v sebe odporúčania lekárov na celé rady chorôb. Odporúčané pre chorých, dojčiace matky, na nespavosť aj ťažkosti s trávením.
Nový liek sa šíril rýchlo. Známe značky produkovali vlastné medicíny a množstvo menších prevádzok vznikalo po celej krajine. Jednou z najvýznamnejších boli Liebmannove pivovary.
Nápoje spôsobovali krátkodobo skvelý pocit, no v skutočnosti nič nevyliečili. Práve naopak, je pravdepodobné, že ľudia sa po istej dobe cítili ešte horšie.