Nezaradené

Zaujímavé účinky piva. Na čo všetko sa predpisovalo v Anglicku?

Éra viktoriánskeho Anglicka je pre mnohých zaujímavým obdobím histórie. Podivné vynálezy, produkty,  či spôsoby života boli naozaj iné a zaraďovali sa medzi akési špeciality tejto doby.

Napríklad také pivo. Všetkého veľa škodí, no Angličania mali v tých rokoch iný názor.

Využívali ho na riešenie problémov ako skutočný liek. V 19. storočí sa barmani niekedy stali aj pseudo lekármi.

desktop-1458058739img: viralnova.com

Bežne sa na lekárske účely využíval nápoj, obsahujúci zmes chmeľu a sladu zvyčajne s vysokým obsahom alkoholu. To často spôsobovalo, že ľudia skutočne zabudli na svoje problémy.

desktop-1458058744img: viralnova.com

Tieto takzvané terapeutické pivá sľubovali vyliečenie všetkého od kvapavky až po nespavosť. Zaujímavosťou je, že boli predpisované aj ako liek na ťažký ranný stav po prehýrenej noci.

desktop-1458058745img: viralnova.com

Reklamné upútavky často niesli v sebe odporúčania lekárov na celé rady chorôb. Odporúčané pre chorých, dojčiace matky, na nespavosť aj ťažkosti s trávením.

Beer-Teutonicimg: thepandorasociety.com

Nový liek sa šíril rýchlo. Známe značky produkovali vlastné medicíny a množstvo menších prevádzok vznikalo po celej krajine. Jednou z najvýznamnejších boli Liebmannove pivovary.

beer-menimg: thepandorasociety.com

Nápoje spôsobovali krátkodobo skvelý pocit, no v skutočnosti nič nevyliečili. Práve naopak, je pravdepodobné, že ľudia sa po istej dobe cítili ešte horšie.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť