Mexico city
Jednohubky, Zaujímavosti

V ktorej krajine sa nachádza len jedna predajňa so zbraňami pre celú krajinu či autobusy s miestami len pre ženy?

Oficiálnym názvom krajiny, ktorú väčšina pozná ako jedno veľké tropické mesto jarných prázdnin, je Estados Unidos Mexicanos, známe aj ako Spojené štáty mexické. Mexiko však ponúka oveľa viac ako len slnečné pláže, tacos a tequilu. Mexiko sa skladá z 32 štátov, z ktorých Mexico City je hlavným mestom a aj štátom, píše stránka Travelmexicosolo.com.

Mexico City, jedno z najväčších miest v Latinskej Amerike, sa teší popularite medzi cestovateľmi zo všetkých kútov sveta. Avšak, ako každé veľkomesto, aj táto metropola čelí výzvam spojeným s kriminalitou. Vysoký počet vreckových krádeží a drobných krádeží zanecháva turistov opatrnými.

Mexické úrady uvedomujúce si dôležitosť bezpečnosti turistov, zaviedli opatrenia na zvýšenie ochrany vo verejnej doprave. V metropole sú vyčlenené predné vagóny metra len pre ženy a deti, čím sa vytvorila bezpečnejšia a príjemnejšia atmosféra pre ženské cestovateľky. Podobné opatrenia sa uplatňujú aj v autobusovej doprave, kde sú niektoré autobusy rozdelené na viacero častí, pričom predná časť je vyhradená len pre ženy.

Prekvapivé mexické prvenstvo

V roku 2019 dosiahlo Mexiko vývoz piva vo výške 4,2 miliardy dolárov, čím si zabezpečilo popredné miesto na svetovej scéne. V porovnaní s týmto úspechom je Holandsko, domovská krajina pivného giganta Heineken, druhým najväčším exportérom piva so ziskom 2,1 miliardy dolárov, čo je však iba polovica toho, čo dosiahlo Mexiko.

V prípade, že sa zaujímate, aké pivo sa v Mexiku predáva najlepšie, odpoveď je jasná. Podľa údajov z Wikipédie je Corona jedným z piatich najviac konzumovaných pív na svete a dostupné je vo viac ako 150 krajinách. Je to neodmysliteľná značka, ktorá získala obrovskú popularitu a postavila Mexiko na svetovú mapu pivného priemyslu.

Mexiko, ktoré je často spojované so svojou zlovestnou povesťou v oblasti zločinnosti, sa v skutočnosti môže pýšiť jedným z najprísnejších zákonov o strelných zbraniach na svete. Krajina sa zaviazala regulovať držanie zbraní, čo je dôležitou súčasťou jej snahy zabezpečiť verejnú bezpečnosť.

Je zaujímavé, že v celej krajine existuje iba jeden oficiálny obchod so zbraňami. Tento obchod, ktorý prevádzkuje mexická armáda, sa nachádza v Mexico City. Táto centralizácia umožňuje úradom kontrolovať a monitorovať predaj a distribúciu zbraní.

Občania, ktorí majú záujem kúpiť si zbraň v Mexiku, sa musia podrobiť prísnej kontrole a bezpečnostným opatreniam. V procese získavania povolenia na vlastníctvo zbrane musia absolvovať dôkladné overovanie totožnosti, poskytnúť odtlačky prstov, predložiť referencie a byť zverejnení prostredníctvom fotografií a ďalších opatrení.

Aj keď splnia všetky tieto požiadavky, občania majú povolenie zakúpiť si iba jednu zbraň a jednu škatuľu nábojov. Toto obmedzenie slúži na obmedzenie nelegálneho obchodu so zbraňami a kontrolu držby zbraní v krajine.

Mexiko sa snaží zabezpečiť, aby boli zbrane v rukách iba tých, ktorí majú legitímny dôvod a ktorí úspešne prešli prísne stanovenými bezpečnostnými opatreniami. Regulácia držby zbraní je súčasťou ich stratégie boja proti zločinnosti a zlepšovania bezpečnosti v krajine.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť