Určite si si už všimol, že nejakú dobu, sú vrchnáky s plastovými fľašami spojené tak, aby si nedali od seba oddeliť bez toho, aby si ho odtrhol.
Nejde o výmysel výrobcov fliaš, aby nám znepríjemnili život. Ale o dôsledok legislatívy, ktorá prišla zo strany Európskej únie. S týmto typom vrchnákov sa môžeme stretnúť už dlhšiu dobu, pričom od júla 2024, ide o povinnosť.
Cieľom tohto opatrenia je dosiahnuť lepšiu recyklácia plastu vrátane vrchnákov, ktoré často končili mimo zberných dvorov na to určených. Inými slovami, tento dizajn vrchnákov má pomôcť v ochrane prírody, aby sme ju neznečisťovali v takej miere, ako sa to doposiaľ dialo.
Mnohým vrchnák pri pití zavádza,..
Mnoho ľudí na tento typ vrchnáku nadáva. Hovoria, že im obmedzuje pohodlné pitie. Prirodzene, keď otvoríš fľašu a ideš sa z nej napiť, tak ti tento vrchnák udrie do nosa. Stalo sa to už každému z nás.
Určite nájdeme medzi nami aj takých, ktorých to najedovalo natoľko, že tento vrchnák od hnevu odtrhli a potom odhodili. V skutočnosti ale tento hnev pochádza z nepochopenia toho, ako tento vrchná funguje.
Nižšie ti ukážeme, ako máš dať vrchnák „nabok“, aby ťa neobťažoval pri pití vody z fľaše. Zostaneš potom zaskočený, ako jednoducho sa môžeš vyhnúť tomuto problému.
Premyslený dizajn vrchnáku
Možno by ťa to nenapadlo, ale dizajn týchto vrchnákov je premyslený do poslednej nitky. Keď otvoríš fľašu, tak si môžeš všimnúť, že vrchnák visí na kuse plastu.
Väčšina z nás následne, ako dá vrchnák do stavu nižšie, tak sa napije z fľaše. Ak to robíš aj ty, tak vedz, že celú dobu to robíš zle. Vrchnákom sa totiž udrieš do nosa. V tom horšom prípade ťa poškriabe a prípadne sa aj obleješ.
Ako dať vrchnák na bok, aby nezavádzal?
Možno sa teraz pýtaš, ako sa máš inak napiť bez toho, aby ťa štupeľ neotravoval. Keď nižšie uvidíš ako, tak zostaneš prekvapený.
Nespomínali sme ti ten „kúsok plastu“, na ktorom vrchnák visí, len tak. Okrem toho, že vďaka nemu nestratíš štupeľ od fľaše, tak má ešte jedno praktické využitie. Ako môžeš vidieť nižšie, tak slúži aj na to, aby si mohol štupeľ presunúť na druhú stranu do polohy, kde ti nebude zavádzať pri pití. Nižšie sa môžeš pozrieť, o akej polohe hovoríme.
Šikovné, však? Vedel si o tejto finte alebo nie? Daj nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.
Mimochodom, ak ťa téma plastových fliaš zaujíma viac, tak nám dovoľ, dať ti do pozornosti článok, kde sme sa venovali tomu, či sa môže balená voda vo fľaši niekedy pokaziť. Prípadne článok, v ktorom sme vysvetľovali, prečo by si nemal piť vodu z fľaše, ktorú máš dlhšiu dobu v aute.