Nezaradené

Veľké otázky: Kedy sa stretneme s mimozemšťanmi ?

V druhej časti našeho seriálu sme sa mohli dozvedieť, kedy bude zničená naša planéta. Námet na dnešný diel sme získali v našej skupine na Facebooku, kde sa s používateľmi pravidelne snažíme komunikovať. 

SETI je systematický program, ktorého úlohou je počúvať vo vesmíre rôzne frekvencie a stopovať prípadných mimozemšťanov. Korene tohto programu môžete hľadať už v roku 1960, kedy astronóm Frank Drake namieril svoj rádioteleskom na Tau Ceti a Epsilon Eridani. Na týchto dvoch hviezdách hľadal stopy po mimozemšťanoch, a aj keď nič nenašiel stál pri zrode tochto programu.

Vedci z tochto programu dnes hovoria, že približne do roku 2040 by sme sa mali stretnúť s mimozemskými civilizáciami. Svoje predpoklady dokladajú tým, že do roku 2040 preskúmajú dostatočný poČet na planét na to, aby na nejakej našli inteligentný život. Vedúci výskumu – Seth Shostak, povedal: ,,V konečnom dôsledku má zrejme každá piata hviezda planétu, na ktorej by sa mohol objaviť život.

Do roku 2040 majú údajne vzniknúť aj Zariadenia, ktoré nám umožnia hľadať v niekoľkonásobne väčšej vzdialenosti ako doteraz. Nám zostáva len dúfať, že sa tento scenár naplní a pri ďalšej časti seriálu Veľké otázky vás opäť radi privítame o dva dni.

Jozef Kotrý | Zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť