modre oci
Nezaradené

VIDEO: Konštruktéri zmenili BMW na ovládateľného transformera, „autobotov“ chcú vyrábať vo veľkom

Pripravujete si zoznam darčekov, ktoré chcete od Ježiška? Máme pre vás jeden tip. Skutočný transformer, ktorý sa na internete objavil ešte v septembri tohto roku, sa dostal do dražby.

Antimon je názov prvého auta značky BMW radu 3, ktorý sa dokáže zmeniť na robota presne ako v známych Transformeroch. Na zmenu potrebuje približne 30 sekúnd. Táto novinka je produktom tureckých konštruktérov zo spoločnosti Letrons, ktorí na nej pracovali dlhých 11 mesiacov.

4img: Letrons

„Chceli sme svetu ukázať našu silu a schopnosti. Mysleli sme, že skonštruovaním niečoho netradičného by sa nám to mohlo podariť,“ povedal pre CNN Turgat Alpagot z Letrons.

Zaujímavú „hračku“ sa rozhodli ponúknuť svetu v aukcii. Dražba začala na sume 600-tisíc dolárov, no dá sa očakávať, že sa vyšplhala omnoho vyššie. Antimon si svojho pána hľadal v týchto dňoch na veľtrhu Big Boys Toys v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Súčasný model ponúkajú v štyroch variantoch – Bizmut, Argon, Wolfram a Tantal.

wolfram

Wolfram

img: Letrons

Hoci sa auto na cesty nehodí, majiteľ ho môže ovládať pomocou ovládača. Dokáže s ním dosiahnuť rýchlosť okolo 20 km/h a v stoji sú ovládateľné ruky a hlava. Konštruktéri z Letrons veria,že jedného dňa budú ľudia schopní ovládať transformera z jeho vnútra.

V súčasnosti sa turecká firma sústredí na konštruovanie ďalších transformujúcich sa áut, ktoré budú prispôsobené aj na jazdenie. Ich ďalšie plány však potrebujú podporu bohatého investora. Nám ostáva len dúfať, že tieto mašinky budú mať bližšie k Autobotom než k Deceptikonom.

tantal

Tantal

img: Letrons

bizmut

Bizmut

img: Letrons

argon

Argon

img: Letrons

1img: Letrons

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť