modre oci
Nezaradené

Viete, ako na psa pôsobí marihuana?

Ľudia úmyselne svojich domácich miláčikov marihuanou nenúkajú, no niekedy sa stane, že psy skrýšu objavia a obsah zjedia, viete, ako to potom s nimi vyzerá?

Pre psov by nemala byť marihuana nebezpečná, museli by zjesť extrémne množstvo, aby to ohrozilo ich zdravie a viedlo k smrti. Napriek tomu dvaja psy v Colorade po zjedení marihuany zomreli, udusili sa totiž vlastnými zvratkami.

Veterinár, Dr Brandon, tvrdí, že tráva vplýva na psov tak, ako na ľudí. Zvieratá však nerozumejú, čo sa s nimi deje, prečo sú ich zmysly odrazu akési iné.

Chcete vidieť, ako to môže približne vyzerať? Majiteľkin pes našiel jej „dávku“ a zjedol ju, takto dopadol:

Podobne ako u ľudí, ani psy by sa nemali dostať počas ich vývoja do kontaktu s marihuanou. V neskoršom veku im však môže marihuana pomôcť. Mnoho ľudí dáva svojim domácim miláčikom malé dávky marihuany. Robia tak, keď psy trpia bolesťami kĺbov, majú problémy s príjmom potravy či trpia iným vážnym ochorením. Rovnako ako u ľudí, aj psom pomáha marihuana zmierniť ich bolesti. V niektorých štátoch sa už dokonca dajú zohnať dobroty pre psov, ktoré obsahujú malé množstvo tejto rastliny.

elite-daily-Simone-Becchetti-dogs-800x400

Niekoľko príkladov:

Napríklad pes s menom Teddy trpel neustále záchvatmi kvôli nervovej poruche, vďaka produktom s marihuanou sa jeho záchvaty znížili priemerne na jeden za mesiac.

Ďalšiemu psovi, konkrétne fenke menom Bella, dávajú jej majitelia tieto produkty, vďaka ktorým už nemá bolesti z artritídy.

Starší pes Bruno je zase schopný chodiť aj napriek tomu, že predtým trpel veľkými bolesťami.

…čo myslíte, budú raz aj u nás podobné produkty v obchodoch?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť