mikina a kabat
Zdroj: unsplash.com (Jan Szwagrzyk)
Móda, Sponzorovaný obsah

Zamilujte sa do kombinácie mikiny a kabátu

Mikina je možno súčasťou športového štýlu, no to neznamená, že ju nevyužijete aj v sofistikovanejších outfitoch. Navyše si v poslednom čase si tento kúsok získava čoraz viac popularity. Ako ju nosiť štýlovo?

Začnite výberom mikiny

Aby ste kombináciou mikiny s kabátom dosiahli toho správneho efektu, začať by ste mali ich správnym výberom. V prípade mikiny je to skôr o vašich preferenciách, no najlepšie bude v tomto prípade fungovať oversized mikina s kapucňou. Pokojne vyberajte aj tie v pánskej sekcii, často tam nájdete širší výber strihov, materiálov aj potlačí. Ak si nie ste istí v kombinácii mikiny so zvyškom outfitu, nie je nič jednoduchšie než staviť na dnes obľúbené teplákové súpravy.

Nezabúdajte na správny kabát

Dámsky kabát vyberajte tak, aby ste pod neho pohodlne obliekli aj hrubý sveter či väčšiu mikinu. Nie je nič horšie, než sa v kabáte cítiť ako natlačená sardinka. A ani nehovoríme o tom, že sa tak pravdepodobne vôbec nebudete cítiť pohodlne. Ideálne je staviť na kabát o čosi väčší so širokými rukávmi. Najlepšie ale urobíte, keď si ho budete skúšať priamo na zvolenú mikinu, alebo aspoň na hrubý sveter. Tak zistíte, či vás niekde niečo neškrtí alebo netlačí. Skvelo bude fungovať napríklad vlnený kabát, ale tiež trenčkot či dlhá prešívaná bunda.

Mikina s krátkym kabátom

Krátke kabáty, ktoré vyzerajú ako hybrid medzi klasickým kabátom a blejzrom sú v kombinácii s mikinou ideálnym kandidátom na uvoľnený ležérny štýl. Skúste ho s džínsami a šedou mikinou s kapucňou, ktorá z kabátu bude vykúkať. Nič nepokazíte ani krátkym trenčkotom v klasickom strihu. Keď tento look doplníte jednoduchými mokasínami s hrubšou platformou a veľkou taškou, krok vedľa to určite nebude.

Mikina s dlhým kabátom

Dlhý kabát je klasikou, ktorú má isto každý z nás už dávno v šatníku. U tých s dĺžkou po členky si dajte pozor na strih, na menších postavách môže pôsobiť neforemne a príliš objemne. Oversized dlhé kabáty však outfitu s mikinou dodajú trochu sofistikovanosti. Nebojte sa v tomto prípade ani kombinácie mikiny s koženými nohavicami alebo sukňou a vysokými čižmami.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť