auto
Sponzorovaný obsah

Zaujímavé veci, ktoré by pred kúpou ojazdeného auta mali vedieť všetci

Kupovať ojazdené autá môže byť časovo náročná záležitosť. Pokiaľ nie ste mechanik alebo sa v autách nevyznáte, môže sa z nákupu stať v podstate lotéria s komplikovaným herným plánom. Môžete sa tomu veľmi jednoducho vyhnúť.

Čo by ste mali vedieť, aby ste boli s novým ojazdeným autom spokojní?

Ojazdené auto si dobre prezrite

Zamerajte sa na kvalitu laku, najmä na nečistoty pod ním, ktoré pri opravách nie sú výnimočné. Hrdza sa najčastejšie objavuje v spodnej časti, na okraji dverí a podobne. Dobré je, ak máte možnosť prezrieť si auto aj zospodu. Pozornosť venujte aj streche, pretože tá by rozhodne nemala byť poškriabaná, ak teda auto neslúžilo napríklad ako taxi, ktorý má často v týchto miestach označenie.

Zamerajte sa aj na interiér

Auto si dobre skontrolujte aj zvnútra. Niektoré opotrebované doplnky sa dajú ľahko vymeniť, ale sústrediť by ste sa mali aj na pach v aute. Občas sa totiž stane, že sa niekto pokúša predať auto po povodni, ale zápach sa z interiéru dostane len veľmi ťažko. Objaviť môžete aj stopy blata či piesku. Ak sa v aute fajčilo, takisto to v interiéri musí byť cítiť. Nezabudnite skontrolovať aj konektory a priestor pod koberčekmi.

Ojazdené autá sa dajú kúpiť aj bez starostí

Preveriť ojazdené autá nie je ľahká úloha, ale týchto starostí vás môže ušetriť Carvago. Vybrané auto pre vás dôkladne preveria a dajú vám odporúčanie, či ho kúpiť alebo nie.

Navyše dokážu zabezpečiť všetko vrátane odhlásenie vozidla, dovozu zo zahraničia, STK či uzavretia poistky. Auto dokonca môžu priviezť k vám domov, takže jazdené auto môžete mať aj bez starostí a neistoty.

Nevynechajte testovaciu jazdu

Kým sa v aute nepreveziete, nekupujte ho. Počas jazdy si môžete všimnúť viacero detailov, ako sú podozrivé zvuky z podvozku, motora, pískanie bŕzd a podobne. Ak je predávajúci seriózny a auto je v poriadku, nie je predsa dôvod, aby ste sa nemohli previezť.

Ak si dáte na tieto detaily pri nákupe pozor, spíšete kúpno-predajnú zmluvu so všetkými dôležitými informáciami, s voľbou by ste mali byť dlhodobo spokojní.

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť