Nezaradené

Zariadenie umožňuje „Povysávať“ krvné zrazeniny vo vnútri ciev

Každoročne sa len v USA zaznamená okolo 1 000 000 srdcových infarktov, 375 000 infarktov myokardu a okolo 200 000 pacientov potrebuje mechanicky odstrániť krvnú zrazeninu z ciev (európske štatistiky nemáme).

Súčasné zariadenia slúžiace na mechanickú trombektómiu (mechanické odstraňovanie trombózy – krvnej zrazeniny) z ciev majú značné limitácie. Krvnú zrazeninu nedokážu odstrániť úplne, čo môže spôsobovať ďalšie komplikácie. Pri zákroku, počas ktorého sa odstraňujú väčšie trombózy je potrebné vystriedať viaceré katétre. 30-50% krvnej zrazeniny napriek tomu zostáva neodstránená, a vo forme fragmentov sa dostáva ďalej do krvi. Tieto fragmenty sú vysokým rizikom embolizácie (postupného upchania krvnou zrazeninou – embolom). Tieto zrazeniny znižujú prietok krvi, spôsobujú odumieranie tkanív, zvyšujú chorobnosť a úmrtnosť.

Patentovaný systém „MegaVac“ sa pýši tým, že ako jediný oproti konkurencii dokáže 100 percetne eliminovať trombózy, aj bez vedľajších účinkov, čim znižuje úmrtnosť počas zákroku. Samotné zariadenie v sebe ukrýva 4 zariadenia:

1. rieši zúženie tepien,
2. ochraňuje pred embolizáciou,
3. má stabilizačnú funkciu (dokáže sa zakotviť na potrebnom mieste)
4. kompletne a efektívne odstraňuje trombózy.

Ako to celé funguje?

Katéter „MegaVac“ sa umiestni do blízkosti krvnej zrazeniny. Lievikový koniec katétra sa rozšíri a bráni prietoku krvi. Krv tak nemôže zmeniť polohu krvnej zrazeniny. Vzhľadom k zadržiavaniu prietoku krvi je následné odstraňovanie krvnej zrazeniny omnoho efektívnejšie. Všetky zariadenia sú umiestnené v jednom katétri, čo umožňuje rýchlejšiu rekonvalescenciu pacienta.

Viac informácií a názorná ukážka vo videu nižšie:

Martin Szarka

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť