modre oci
Nezaradené

Ženská obriezka či osekávanie zubov. Prečítajte si o 8 netradičných a brutálnych tradíciách z celého sveta

V súčasnom civilizovanom svete sa vo viacerých krajinách stále zachovávajú zvyky, ktoré sú pre väčšinu ľudí šokujúce. V mnohých prípadoch ide o brutálne zákroky a ženy či dievčatá si pri nich musia vytrpieť mnoho bolesti. V tomto článku si môžete prečítať o 8 netradičných či brutálnych rituáloch, ktoré sa zachovávajú dodnes.

1

Vykrmovanie (Mauritánia)

woman-rituals-1img: WomanistWorld

V tejto africkej krajine existuje zvyk zvaný Leblouh. Pomocou neho sa dievčatá „pripravujú“ na manželstvo. Ide o násilné vykrmovanie. V Mauritánii sa obezita považuje za atraktívnu a preto sa už malé dievčatá (niekedy už päťročné) doslova vykrmujú,  o čo sa starajú dospelé ženy. Hoci je obezita nebezpečná, podľa mnohých matiek je to najlepší spôsob, ako svojim dcéram zabezpečiť svetlú budúcnosť.

2

Uplakané svadby (Čína)

woman-rituals-2img: Traditions

Tento zvyk z čias dynastie Qing zachovávajú ľudia Tujia žijúci v provincii na juhozápade Číny. Budúca nevesta musí plakať každú noc počas predsvadobného mesiaca. Ak sa tento zvyk nedodrží, najmä podľa starších ľudí sa budú ostatní neveste vysmievať. Po desiatich uplakaných nociach osamote sa k neveste pridá jej matka a po ďalších desiatich dňoch sa plače v trojici – aj s babičkou. Zapojenie do rituálu sa očakáva aj od sestier, sesterníc a tiet.

3

Ženská obriezka (Uganda)

ebzimg: Pinterest

Ženy z kmeňa Sabiny v Ugande sú nútené nechať si odstrániť časť klitorisu. Tento rituál je symbolom dosiahnutia ženskej dospelosti. Ide o nebezpečný proces, ktorý môže kvôli infekcii skončiť smrťou.

4

Únosy (Európa)

Hands tied up with rope

img: PublicHealthWatch

Hoci je tento skutok považovaný za zločin, medzi tradičnými európskymi Rómami je únos ženy tradíciou. Keď muž unesie ženu, po 3 až 5 dňoch má právo vziať si ju za manželku.

5

Osekávanie zubov (Sumatra)

woman-rituals-5img: elitereaders.com

U žien žijúcich na ostrovoch Mentawai sa zachováva tradícia osekávania zubov. Ženy so špicatými zubami sú pre mužov atraktívnejšie. Tento proces sa vykonáva pomocou noža či dláta, až dokým zuby nevyzerajú ostré a špicaté.

6

Zmlátenie na verejnosti (Brazília)

woman-rituals-6img: EagleRising

V niektorých častiach Brazílie sa zachoval hrozný zvyk – zmlátenie žien na verejnosti. Podľa tradícií je bitka testom vhodnosti na manželstvo. Ženy v mnohých prípadoch najskôr unesú či dokonca vyzlečú donaha. Potom ich dostanú na verejné miesto, kde sú do bezvedomia zmlátené cudzincami. Existuje mnoho prípadov, kedy tento akt skončil smrťou.

7

Nútené tetovania (Brazília a Paraguaj)

woman-rituals-7img: DailyMail

V niektorých častiach Brazílie a Paraguaja sú niektoré ženy nútené nechať sa tetovať na chrbte, prsiach či bruchu. Podľa tradícií je potetovaná nevesta pre svojho budúceho partnera omnoho atraktívnejšia.

8

Pálenie pŕs (Kamerun, Nigéria a Južná Afrika)

woman-rituals-8img: DailyMail

Tento rituál je patrí k tým najbrutálnejším. V niektorých častiach Kamerunu, Nigérie a Južnej Afriky pália prsia mladých dievčat pomocou rozpálených kameňov. Tento akt sa vykonáva sú súhlasom rodičov a má zabrániť znásilneniu.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť