Nezaradené

10 najdesivejších miest na svete

Zvláštne, strašidelné a desivé…

Ostrov bábik v Mexiku

Stovky starých bábik visia po celom ostrove. Strašidelné, nie?

Island-of-the-dolls-in-Mexico

Winchester House

Vyzerá ako relatívne normálne sídlo, no Sarah, vdova po Williamovi Manchesterovi, verila, že dom prenasledujú duchovia ľudí, ktorých ich manžel zabil. V dome nechala urobil zvláštne schody a dvere, ktoré nikam neviedli, aby ju duchovia v dome nikdy nenašli.

Winchester-2BHouse

Zámok Leap v Írsku

Má za sebou krvavú históriu a mnoho popráv. Ľudia vedia, že v ňom dodnes straší. Nie je to tak dávno, čo v ňom reštaurátori našli jamy plné ľudských ostatkov.

Leap-2BCastle

Baňa Matsuo v Japonsku

Opustená baňa v Matsuo je nočnou morou severného Japonska. Kedysi najväčšia sírna baňa vo východnej Ázii je už niekoľko desaťročí opustená. Stala sa mestom duchov, neustále zahaleným hustou hmlou a mrakmi.

Matsuo-2BMine

Centralia v Pensylvánii

V americkej Centralii prebiehala ťažba uhlia, dnes je už len mestom duchov. V roku 1962 chceli obyvatelia zlikvidovať skládku, ktorá sa nachádzala v opustenej uhoľnej šachte v blízkosti mestského cintorína. Odpad podpálili, no nerátali s tým, že sa oheň prasklinami rozšíri do labyrintu baní pod mestom. Obyvatelia však v Centralii zostali ešte 20 rokov. Až kým ich definitívne nevyhnali praskliny v ceste, cez ktoré unikajú jedovaté plyny.

Centralia

Candido Godoi v Brazílii

Na prvý pohľad, mesto Candido Godoi vyzerá celkom normálne, no keď sa pozriete lepšie, uvidíte že je tam akosi viac dvojičiek. Ľudia hovoria, že nacistický genetik utiekol do tohto mesta po vojne. Začal experimentovať na populácii, a práve to je to, čo vyvolalo tento zvláštny jav.

Candido-2BGodoi

Kabayan na Filipínach

V okolí odľahlej filipínskej dediny Kabayan sa nachádza asi dvesto umelo vytvorených jaskýň. Sú plné zachovalých múmií, ktoré sú vraj veľmi pomstychtivé. Vykrádači hrobov vraj už pár minút po odchode z jaskyne padali mŕtvi k zemi. Keď raz ukradli jednu z múmií v okolí začali zemetrasenia, nekonečne dlhé búrky a záplavy, tie skončili až po tom, keď viac ako 500-ročnú múmiu opäť vrátili na miesto.

Kabayan (1)

Most Overtoun v Škótsku

Most Overtoun v škótskom Miltone je jedným z najzáhadnejších miest na svete. Je známy svojou neslávnou povesťou z 50. a 60. rokov minulého storočia. Vtedy sa totiž začala na moste postavenom v roku 1859 éra záhadných psích samovrážd. Psy sa tam začnú správať akosi zvláštne a z ničoho nič končia na dne priepasti. Svedkovia sa navyše zhodujú, že scenáre psích samovrážd sú identické.

Overtoun-2BBridge

Ľudská farma v Tennessee

Farma vznikla v sedemdesiatych rokoch. Zakladateľom bol istý profesor Bass, ktorý chcel vytvoriť praktickú výučbu pre študentov miestnej univerzity a pre policajtov. Pôvodne šlo skôr o projekt čisto antropologický (štúdium kostier). Neskôr sa začali pridávať entomológovia (vedci zaoberajúci sa hmyzom), pre ktorých sa farma stala ideálnym cvičiskom. Dnes tam okrem výcviku policajných zložiek prebieha aj cvičenie federálnych agentov.

Body-2BFarm-2BTennessee

Zámok Bannerman v New Yorku

Bannerman je dlhoopustený hrad, ktorý sa nachádza pri rieke Hudson v New Yorku. Bol postavený Francisom Bannermanom, mužom, ktorý strávil svoj život v tejto pevnosti, zbieraním obrovského množstva vojenských zbraní.

Bannerman-2BCastle

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť