vzduch bublina vzduchu
Jednohubky

5 návodov ako si doma vytvoriť prírodný osviežovač vzduchu

Naše rýchle životné tempo často spôsobuje, že ignorujeme aký veľký dopad na našu náladu a emócie môže mať nevábna vôňa nášho okolia. Skúste si teraz predstaviť vašu obľúbenú arómu, môže to byť čokoľvek – vôňa čerstvo upečeného chleba, horúcej kávy, mora, lesa alebo dažďa. O čo sa stavíte, že by vám určite zlepšila náladu?

Dobrou správou je, že si sami môžete vytvoriť niekoľko aróm, ktoré rozžiaria váš domov alebo kanceláriu – a to dokonca bez akýchkoľvek chemikálii!

Redakcia Vedeli ste, že? dala dohromady 5 skvelých prírodných osviežovačov vzduchu, ktoré vám spríjemnia čas strávený vnútri a taktiež vám zlepšia náladu.

Zhlboka sa nadýchnite a užívajte si!


1

Jablko, škorica, badián a klinčeky

Táto svieža, ale zároveň pikantná vôňa perfektne ladí s náladou chladného letného večera.
Jablko nakrájajte na plátky, umiestnite ho do sklenenej nádoby a zalejte vodou. Pridajte celú škoricu, trochu klinčekov a niekoľko kúskov badiánu. Arómu môžete podľa chuti meniť upravením pomeru jednotlivých zložiek.


2

Citrón, limetka, rozmarín a vanilka

S pridaním rozmarínu a vanilky je toto skutočne povzbudzujúca a osviežujúca aróma.
Nakrájajte citrón a limetku na plátky, vložte ich do sklenenej nádoby a zalejte vodou. Pridajte iba pár kvapiek vanilkového extraktu (môžete použiť aj čerstvú vanilku) a 3-4 vetvičky rozmarínu.


3

Citrón, tymián, mäta a vanilkový extrakt

Nezvyčajná vôňa tymianu ideálne spojená s citrónom alebo mätou.
Nakrájajte citrón na plátky, vložte do sklenenej nádoby a zalejte vodou. Pridajte pár čerstvých vetvičiek mäty a tymianu. Pridajte pár kvapiek vanilkového extraktu.


4

Pomaranč, zázvor a mandle

Mix sladkej a korenistej arómy mandlí spolu so šťavnatou vôňou pomaranča vytvára perfektnú kombináciu.
Nakrájajte pomaranč na hrubé plátky, vložte do sklenenej nádoby a zalejte vodou. Pridajte pár plátkov citrónu, čím spravíte arómu ešte viac sviežu. Môžete tiež použiť pár malých kúskov zázvoru. Nakoniec pridajte pár kvapiek mandľovej esencie.


5

Uhorka, bazalka a citrónová tráva (Cymbopogon citratus)

Ostrá vôňa bazalky zmiešaná so sviežou uhorkou a citrónovou trávou sa rýchlo stane vašou obľúbenou arómou, ktorá stimuluje vaše zmysli.
Odkrojte si pár plátkov uhorky, vložte ich do sklenenej nádoby a zalejte vodou. Pridajte pár vetvičiek bazalky a pár kvapiek esenciálneho oleja z citrónovej trávy.


Aby ste zabezpečili aby váš osviežovač prenikol do celej miestnosti, musíte ho aktivovať. Docielite to použitím horúcej vody, ktorou zalejete vašu zmes. Poprípade ich vlejete do menšej nádoby, ktorú postavíte nad sviečku alebo iný zdroj tepla. Vyparovaním vody sa váš domov zmení na príjemné prostredie, ktoré vám každou minútou o čosi zlepší náladu.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť