modre oci
pixabay.com
Nezaradené

50 maratónov za 50 dní alebo 24 minút pod vodou na jeden nádych. Toto je 10 najneuveriteľnejších ľudských výkonov

Ľudské telo bolo študované lekármi, vedcami, antropológmi, biológmi a ďalšími odborníkov po celé stáročia. Preto niet divu, že máme také komplexné znalosti o tom, ako ľudské telo skutočne funguje a čoho je schopné. Samozrejme, že existujú určité obmedzenia našich fyzických schopností a atletických výkonov. No aj napriek týmto obmedzeniam došlo k celej rade prípadov neuveriteľných výkonov ľudí, ktorí išli ďaleko nad rámec toho, o čom si väčšina myslí, že je nie je vôbec možné.

Zdvihnute vozidla holými rukami
img:
en.wikipedia.org

V roku 2012, v Glen Allen vo Virgínii, 22-ročná Lauren Kornacki zachránila svojho otca, Aleca Kornackiho potom, čo sa zošmykol zdvihák, ktorý podopieral jeho BMW a zostal pod ním pritlačený. Lauren zdvihla auto, potom dala svojmu otcovi prvú pomoc a zachránila mu život.

Najdlhší ľadový kúpeľ
img:
en.wikipedia.org

Známy ako „Iceman“ Wim Hof, holandský kaskadér, je držiteľom 20 svetových rekordov vrátane svetového rekordu za najdlhší ľadový kúpeľ. V roku 2011 zlomil vlastné doterajšie rekordy ponorením do ľadu na 1 hodinu, 52 minút a 42 sekúnd.

Päťdesiat maratónov za päťdesiat dní
img: vimeo.com

Ultra-maratónsky bežec, Američan Dean Karnazes, bežal 50 maratónov v 50 štátoch USA v 50 po sebe idúcich dní, počnúc Lewis a Clark Marathon v St. Louis 17. septembra 2006, a končiac New York City Maratónom 5. novembra 2006. Po tomto výkone sa Karnazes rozhodol bežať domov do San Francisca z New Yorku.

Vyvažovanie auta
img: en.wikipedia.org

John Evans bol schopný vyvažovať 159 kilogramový Mini Cooper na svojej hlave 33 sekúnd v roku 1999. Držiteľ ďalších 32 svetových rekordov, dokázal vyvažovať na svojej hlave aj mnoho iných vecí ako napríklad 101 tehál.

Najdlhšie zadržiavanie dychu pod vodou
img: flickr.com

Dňa 28. februára 2016, Aleix Segura Vendrell, profesionálny voľný potápač zo Španielska, dosiahol nový svetový rekord pri najdlhšom zadržiavaní dychu pod vodou po dobu 24 minút a 3,45 sekundy.

Helikoptéru ťahal uchom
img:
en.wikipedia.org

Gruzínsky muž, Lasha Pataraia, si zaslúžil svoje miesto v knihe svetových rekordov tým, že ťahal 7734 kilogramovú vojenskú helikoptéru s použitím len jeho ľavého ucha. Túto MI8 helikoptéru ťahal 26 metrov a 30 centimetrov.

Ľudský pavúk
img:
en.wikipedia.org

Známy ako „ľudský pavúk“, Alain Robert, francúzsky skalný a mestský horolezec, je známy pre svoje voľné sólo lezenie bez použitia horolezeckého vybavenia. Robert sa šplhal po pamiatkach vrátane Burj Khalifa v Dubaji, Eiffelovej veže, Sydney Opera House, Petronas Twin Towers v Kuala Lumpur, a Sears Tower v Chicagu.

Chôdza po lane ponad Niagarské vodopády
img:
en.wikipedia.org

Držiteľ deviatich Guinnessových svetových rekordov, Nikolas Wallenda, americký akrobat a kaskadér, je najlepšie známy ako prvý človek chodiaci po lane, ktoré tiahlo priamo ponad Niagarské vodopády. Trvalo mu 2 roky na získanie povolenia z Kanady a USA na uskutočnenie tohto neuveriteľného výkonu.

Surfovanie na najvyššej vlne
img:
commons.wikimedia.org

Garrett McNamara, americký profesionálny surfista veľkých vĺn, je známy dosiahnutým rekordom pri surfovaní najvyššej vlny. V januári 2013, McNamara prelomil vlastné doterajšie svetové rekordy surfovaním na vlne, ktorá mala odhadom 30 metrov pri pobreží Nazaré, v Portugalsku.

Hrdinský záchranca
img:
pixabay.com

Shavarsh Karapetyan, bývalý sovietsky arménsky plavec a majster sveta a Európy, zachránil životy 20 ľudí v roku 1976 pri trolejbusovej nehode v Jerevane, v Arménsku. Trolejbus, preplnený s 92 cestujúcimi, sa potopil do priehrady v hĺbke 10 metrov. Karapetyan skočil do priehrady, prerazil okno a začal vyťahovať pasažierov von. Podarilo sa mu zachrániť 20 z nich predtým, než on sám stratil vedomie v kalnej vode.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť