praca
dailymail.co.uk
Zaujímavosti

7 zamestnaní, ktoré sú určite horšie ako je to vaše

Hovorí sa, že práca by mala byť zároveň aj koníčkom. Niektoré povolania sú nespochybniteľne horšie ako iné. Či už v práci málo zarobíte, nebaví vás to, čo robíte alebo ste jednoducho vystresovaní zo šéfa, pamätajte, že vždy môže byť aj horšie.

Ste presvedčení o tom, že už nemôže byť práca horšia ako je tá vaša? Určite na tom nie ste tak veľmi zle ako zamestnanci, ktorí pracujú v nasledujúcich nebezpečných i nevšedných profesiách. Týmto zamestnancom naozaj niet čo závidieť.

Nasledujúce zamestnania môžu skutočne ašpirovať na najhoršie práce vo svete. Stačí si len pomyslieť, že aj toto musí niekto robiť. Príliš hrozivé na to, aby boli skutočné

Manuálny čistič kanalizácie

Ako si vskutku predstaviť túto profesiu? V Indii sa bežne používajú na výkon tejto práce ľudia, ktorých úlohou je manuálne odstránenie prípadného zablokovaného predmetu  v kanalizácii. Ako to robia, už zrejme tušíte. Jednoducho skočia do stoky s minimálnym ochranným výstrojom.

Zberateľ živočíšnych spermií

Ako zabezpečiť vzorky zvieracích spermií na vedecké účely? Existujú tri možnosti, ale ani jedna z nich nie je príliš lákavá. Tou najmenej vábivou možnosťou je ukájanie pohlavného pudu u zvierat priamo človekom.

Balzamovač mŕtvol

Títo pracovníci zodpovedajú za hygienu a konzervovanie mŕtvych ľudských tiel. Čo všetko je za tým? Umývanie a dezinfekcia tiel, nahradenie telesných tekutín človeka plynmi a inými konzervačnými látkami, taktiež úprava vlasov, brady a v prípade potreby i make-up.

Potápač v odpadovej vode

Tento druh potápania je život ohrozujúca profesia zahŕňajúca potápanie v chemikáliami zamorenej odpadovej vode, aby sa skontroloval stav znečistenia chemikáliami, poprípade opravili spôsobené škody, tiež ide o všeobecnú údržbu. Samozrejme výkon tohto zamestnania si vyžaduje niekoľko potrebných očkovaní a oblečenie špeciálneho skafandra. Jednoducho náročná, nebezpečná a špinavá práca.

Forenzný entomológ

Forenzný entomológ prichádza na miesto trestného činu so súdnym lekárom. Skôr než sa k telu niekto priblíži, práve entomológ je zodpovedný za odobratie vzoriek hmyzu. Forenzná entomológia skúma práve hmyz vo vzťahu ku kriminálnemu počinu. Ide o pútavé štúdium hmyzu, ktorý sa nachádza v telách obetí, a tým entomológ dokáže zistiť príčinu úmrtia.

Výskum správania moskytov

Keby ste pracovali ako výskumník moskytov, vašou primárnou snahou by bolo zlepšenie sveta za pomoci experimentálnej medicíny a vedy. Vašim pracovným zaradením by boli jednoducho komáre. Ak by ste sa predsa len rozhodli zvoliť si takúto prácu, majte na pamäti nebezpečné smrteľné ochorenia, ktoré tieto komáre spôsobujú.

Zberateľ ostatkov uhynutých tiel zvierat

Ide skôr o neveselú prácu, nikdy totiž nie je isté, čo popri cestách nájdete. Raz naďabíte na uhynutého medveďa, inokedy na jeleňa, diviaka alebo napríklad na lasicu. Každodenne pracovať  na vyčistení ostatkov tiel uhynutých zvierat je skutočne náročné.

zdroj: all-that-is-interesting

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť