modre oci
www.pexels.com
Nezaradené

To či spávate s ponožkami alebo bez nich o vás veľa prezrádza…

Dalo by sa vymenovať nespočetné množstvo vecí, v ktorých sa ľudia navzájom od seba odlišujú. Väčšinou ide o nejaké zvyky a návyky, ktoré sú niekomu vlastné a inému zasa cudzie. V dnešnom článku sa zameriame na dva typy ľudí: na jednej strane tých, ktorí chodia spať v ponožkách, a na strane druhej tých, ktorí spávajú radšej naboso. Niektorým ľuďom príde jednoducho nemožné, aby išli do postele s holými nohami, keďže sa potom budia na pocit chladu a sú nútení vyskočiť uprostred noci z postele, aby si na nohy navliekli ich obľúbené ponožky. Iní zase môžu zažívať presný opak – ponožky počas spánku sú pre nich obmedzujúce, nakoľko pociťujú nadmerné teplo a nepohodlie.

Možno sa vám zdá, že v oboch týchto prípadoch ide len o akýsi obyčajný a naučený zvyk. V skutočnosti však môže o vás prezrádzať viac, ako by ste si dokázali predstaviť.

 

Ak spávate v ponožkách…

Foto: www.pexels.com

…je pravdepodobné, že ste veľmi citliví na chlad. Táto skutočnosť môže súvisieť s rôznymi aspektmi vašich fyzických predispozícií, vrátane hrúbky pokožky a rýchlosti vášho metabolizmu. Ľudia so zrýchleným metabolizmom mávajú častejší pocit tepla a potenia sa, kým tí s pomalším metabolizmom a slabším krvným obehom pociťujú chlad viac ako ostatní.

Avšak, zatiaľ čo zvýšená citlivosť na chlad je stav spojený s vašimi fyzickými a biologickými charakteristikami, rovnako to má veľa spoločného s tým, ako vnímate priestor a teplotu. Teda, dvaja ľudia s veľmi podobnými fyzickými dispozíciami môžu vnímať vonkajšie podnety rôznymi spôsobmi.

Ľudia, ktorí pociťujú potrebu spávať v ponožkách majú zvyčajne snahu chrániť sa. Ak ku nim patríte aj vy, je pravdepodobné, že vo svojom živote zbožňujete navštevovať útulné miesta a vždy sa snažíte so svojim okolím nadväzovať hlboké a dôverné vzťahy. Patríte k skupine citlivých ľudí a nevadí vám zdieľať svoj osobný priestor s ostatnými – rozmaznávanie a objatia vás robia šťastnými.

 

Ak spávate bez ponožiek…

Foto: www.pixabay.com

…a myšlienka pokrytia vašich nôh počas noci je pre vás nepredstaviteľná, je pravdepodobné, že máte buď rýchlejší metabolizmus ako ostatní, dobrý krvný obeh, alebo hrubšiu pokožku. Máte biologické predispozície na lepšie udržiavanie a vytváranie tepla, a z toho dôvodu nemáte potrebu si pokrývať svoje nohy ponožkami.

Predsa len, táto skutočnosť nie je len čisto fyzického charakteru. Ak ste menej citliví na chlad, súvisí to rovnako so spôsobom, akým komunikujete s vašim okolím. Pravdepodobne sa zaraďujete do skupiny individualistov, prípadne introvertov. Váš osobný priestor si veľmi ceníte a do kontaktu s okolitým svetom prichádzate väčšinou až vtedy, keď vy sami túžite s ním komunikovať. Vo vzťahu máte tendenciu prevziať úlohu ochrancu, ste otvorení, úprimní a občas nároční, ale veľmi dobre viete, ako sa čo najlepšie postarať o ľudí, ktorí vo vašom živote veľa znamenajú.

Samozrejme, nezáleží na tom, či máte radi pocit, keď sú vaše nohy v teple a pohodlí, alebo uprednostňujete slobodu a do postele idete za každých okolností bez ponožiek. Najdôležitejšie je, aby ste mali sladké sny a pokojný spánok.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť