modre oci
jutarnji.hr / Craters News Agency
Nezaradené

Trénuje triatlon, aby prežil. 8 ročný chlapec bojuje so smrteľnou chorobou po svojom

Hormonálnou poruchou ROHHAD trpí menej ako 100 ľudí na celom svete. S nevšednou raritou sa malý chlapec rozhodol bojovať po svojom.

Hormonálne ochorenie, ktoré spôsobuje extrémne naberanie váhy diagnostikovali 8 ročnému Jakeovi len v minulom roku. Ide o poruchu nervového systému, čo spôsobuje rýchle priberanie, problémy so srdcom či dokonca vznik nádorov.

Ľudí s podobnou diagnózou je skutočne málo a nedožívajú sa ani dvadsiatich rokov. Nepomáha totiž šport ani diéta, mnohé príznaky sa však aktívnym spôsobom života dokážu zmierniť.

Foto: sondakika.com / Craters News Agency

Malý chlapec z Malty sa aj napriek nepriaznivej prognóze nevzdáva. Jake Vella totiž trikrát týždenne trénuje triatlon. Má dokonca svojho trénera a v jeho fyzickej aktivite ho podporuje celá rodina. Jake sa týmto spôsobom udržuje v dobrej kondícii.

Podľa trénera Matta Azzopardiho je stále v pozitívnom naladení a tréning nikdy nevynechá. „Stále mu vravím, aby sa nemenil a zostal sám sebou. Je skutočnou inšpiráciou pre mnohých.“

Foto: haberler.com / Craters News Agency

Podporou je mu aj celá rodina. Podľa slov jeho matky vedie aj napriek chorobe celkom normálny život, chodí do školy, má kamarátov a hrá na bicie.

Foto: independent.com.mt / Craters News Agency

Žiaľ, na toto ochorenie v súčasnosti neexistuje liek. Lekári si stále nie sú istí ako dlho sa Jakeovi podarí žiť. Svojím štýlom života však výrazne napomáha zdraviu a fyzickému stavu. Jeho snom je pokúsiť sa zopakovať úspech bratov Brownleeovcov v triatlone. Veríme, že nie sme jediní, kto mu drží palce.

zdroj: dailymail.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť