Jednohubky

Rodičov si nevyberáme: Toto sú deti známych diktátorov

Zaujímalo Vás niekedy aké by to bolo, keby bol Vaším otcom jeden z neslávne známych diktátorov? Pozrite aké to bolo pre deti, ktoré ich mali za otcov, zopár sme ich vybrali.

1

Jean-Marie Loret (Adolf Hitler)

Hitler je najznámejší diktátor všetkých čias, ktorý nikdy nemal žiadne deti … alebo žeby nie?
Francúz Jean-Marie Loret si myslí, že Hitler mal pomer s neznámou ženou, a Loret sám je toho výsledkom. Loret sa stretol s veľkým skepticizmom, a nikto jeho tvrdenie nebral vážne, ale to mu nebránilo kontaktovať médiá so svojím príbehom a písanie jeho vlastnej autobiografii s názvom: „Ton Pere s’applait Hitlera“ alebo „Meno tvojho otca bolo Hitler.“ Jeho žena ho opustila kvôli týmto zisteniam. Loret navštívil významné miesta po celom svete, aby videl na vlastné oči, čo jeho otec spôsobil.

img: http://ugandansatheart.blogspot.sk/2015/04/uah-hitlers-son-family.html

2

Kim Jong II (Kim II Song)

Väčšina ľudí je oboznámená s Kim Jongom-II, ale ten nebol ničím v porovnaní s jeho otcom Kim II Songom, ktorý vytvoril pozíciu, ktorá je v súčasnej dobe odovzdávaná naďalej v rodine.
Kim II Song priniesol socializmus do Severnej Kórey, začal so silným vymývaním mozgov a propagandistickou kampaňou, kde sa vymenoval ako „veľký vodca“, a nakoniec získal absolútnu moc v krajine a odstránil akúkoľvek konkurenciu. Keď Kim Jong-II zdedil otcovu moc, bol opojený všetkými možnosťami, čo by mohol urobiť.
Kim Jong-II si dal titul „Milý vodca“ aby odlíšil svoju vládu od otcovej, prehĺbil otcovu kampaň úpravou školských osnov, kde nechal uviesť seba i jeho otca ako bohov – a to vrátane absurdnej predstavy, že ani jeden z nich sa nemusel vyprázdňovať alebo močiť. Severná Kórea je stále uznávaná ako krajina s najviac represívnou vládou aká existuje, pretože jej občanov ťažko nazvať inak ako väzňov.

img: http://www.history.com/topics/cold-war/cold-war-history/pictures/communist-leaders/kim-il-sung-founder-of-north-korea-chats-with-his-son-kim-jong-il-at-a-mass-rally-in-pyongyang-in-this-september-1983-photo

3

Yakov Dzhugashvili (Josif Vissarionovič Stalin)

Stalin bol ako manžel zúriaci alkoholik a často bil svoju ženu, ktorú napokon pri nezhode aj zastrelil. Keď lekári odmietli podpísať príčinu smrti ako zápal slepého čreva tak ich tiež zastrelil, ďalší lekári už boli poučení. Yakov tiež nebol zrovna svätec, jeho manželka Júlia si ho vzala len preto, že to dal zariadiť a vybaviť. Stalin, ako otec, opovrhoval svojim synom až do takej mieri, že sa Yakov pokúsil o samovraždu, ktorá mu ale nevyšla a zostala mu po nej poranená tvár, za to si z neho robil jeho otec aj srandu, že nevie ani poriadne vystreliť. Yakov neskôr bojoval aj v druhej svetovej vojne, kde sa dostal do zajatia a bol mučený, napriek tomu Stalin odmietol vyjednávať o jeho vydaní so slovami, že jeho syn sa nelíši od akéhokoľvek iného vojaka. Yakovovi sa nakoniec podarilo spáchať samovraždu, tým, že nabehol do elektrického pletiva v zajateckom tábore.

img: http://myfirstclasslife.com/10-children-of-the-wealthiest-and-evil-dictators-to-ever-live/6/

4

Mutasim Kaddáfí (Muammar al-Kaddáfí)

Muammar Kaddáfí mal vlastný „vnútorný kruh“ politických členov, ktorí boli empatickí voči jeho záujmom, a v tomto kruhu sedel aj jeho syn Mutasim.
Mutasim bol od mladého veku, vedený ku tomu aby sa stal vyjednávačom v mene svojho otca, a akonáhle bol dosť starý na to, hneď bol aj nasadený do úlohy medzinárodného diplomata, ktorý hovoril v mene líbyjského ľudu.
Stretol sa aj s Hilary Clintonovou alebo Johnom McCainom, ktorý ho opísal ako zdvorilého, aj keď trocha priameho človeka, ktorý naozaj bral vážne zlepšenie kvality života líbyjského ľudu, ale nie každý bol taký fanúšik jeho politike; anti-Muamarskí povstalci zaútočili na ich domov v Sirte a počas vyvrcholenia líbyjskej občianskej vojny ho popravili spolu s jeho otcom po tom, ako ho držali v zajatí.

img: http://myfirstclasslife.com/10-children-of-the-wealthiest-and-evil-dictators-to-ever-live/4/

5

Uday Husajn (Saddám Husajn)

Uday Husajn bol najstarší syn Saddáma, a bol rozmaznávaný svojím otcom, pretože mu bolo súdené, aby zaujal jeho miesto keď príde čas, ale potom ako Uday utrpel zranenia v dôsledku pokusu o atentát, bol rýchlo nahradený svojimi mladšími súrodencami v hierarchii.
Uday bol obvinený z niekoľkých pomerne závažných trestných činov, vrátane početných obvinení z vraždy, mučenia a znásilnenia. Nakoniec bol Uday zabitý po trojhodinovej prestrelke vo veku 39 rokov americkými vojakmi.

img: http://myfirstclasslife.com/10-children-of-the-wealthiest-and-evil-dictators-to-ever-live/3/

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť