modre oci
thechive.com
Nezaradené

HRDINA: Tento muž jazdí každý deň niekoľko hodín do vyschnutej oblasti, aby zvieratám priniesol vodu

Muž z Kene pomáha prežiť zvieratám, ktoré kvôli nadmernému suchu trpia nedostatkom vody. Bez jeho pomoci by nedokázali prežiť.

Patrick Kilonzo Mwalua každý deň prinesie zvieratám z národného parku Tsavo West 3000 litrov pitnej vody. V momente, keď zvieratá započujú hluk jeho kamiónu, okamžite mu utekajú naproti.

„V tomto národnom parku sa nenachádza žiadna voda, takže zvieratá sú na ľuďoch závislé. Ak im nepomôžeme, zomrú,“ hovorí Patrick.

Keď videl ako klimatické zmeny ničia jeho krajinu, nedokázal byť nečinný. Dodal, že od minulého roka tam skoro vôbec nepršalo. Vedel, že ak nič neurobí, zvieratá zomrú.

Foto: thechive.com

„Minulú noc čakalo 500 byvolov na vodu. Boli tak smädné a nedočkavé, že začali piť vodu, ešte kým som tam stál.“

41-ročný Patrick vedie vo svojom voľnom čase projekt s názvom Tsavo Volunteers. Cieľom projektu je učiť deti v miestnych školách o voľne žijúcich zvieratách a prírode.

Foto: thechive.com

„Narodil som sa tu a vyrastal som v spätnosti s prírodou. Rozhodol som sa, že tieto deti budem učiť, ako aj oni môžu zachrániť zvieratá a prírodu.“

O jeho pomoci sa dozvedeli ľudia z USA, ktorí sa mu rozhodli pomôcť. Najväčšiu pomoc však poskytuje organizácia GoFundMe, ktorá vyzbierala viac ako 19 000 dolárov od ľudí z celého sveta. Za tieto peniaze Patrick kupuje vodu.

Foto: thechive.com

Bez ohľadu na množstvo finančných prostriedkov, Patrick neustále hľadá spôsob, ako pomôcť zvieratám. Ďalší človek, ktorý obnovil vieru v ľudstvo!

Foto: thechive.com

Foto: thechive.com

Foto: thechive.com

Foto: thechive.com

Foto: thechive.com

zdroj: thechive.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť