modre oci
Jednohubky

Výskumníci zistili prečo sa inteligentní ľudia nedokážu tak ľahko zamilovať

Vyznať sa v láske je občas veľmi zložité, aj keď ide o nás samých. Inteligentní ľudia to majú ale ešte o niečo zložitejšie. Prečo je tomu tak?

1

Analyzujú pocity oboch strán – svoje aj iných ľudí

Inteligentní ľudia sú skvelí v zhromažďovaní informácii a vyvodzovaní záverov. Je to pre nich výhoda, ale zároveň aj nevýhoda, pretože sú náchylnejší utiecť zo vzťahu pri prvom náznaku problému. Nedorozumenia? Hádky? Je mi ľúto, ale nie sme pre seba stvorení.. Zbohom!

2

Potrebujú viacej času aby sa otvorili niekomu inému

Mozog sa nikdy nezastaví a už vôbec neprestane odhaľovať množstvo detailov a dôvodov prečo niektoré veci nemusia ísť podľa predstáv. Výsledkom je, že inteligentní ľudia sa len ťažko otvoria ostatným – vedia a chápu, že akýkoľvek vzťah je riziko. To je dôvod, prečo sa často zdajú príliš chladní a odlúčení, aj keď tomu tak nie je.

3

Odvolávajú sa na predchádzajúce skúsenosti

Ďalšia pasca do ktorej sa inteligentní ľudia chytili. Veci, ktoré im zruinovali ich predchádzajúce vzťahy nie sú viazané na to, aby tak spravili znova. Avšak, oni si to len ťažko uvedomujú. Veľmi dobre si pamätajú aký bolestivý bol posledný rozchod s milovanou osobou. Podvedome tak prenášajú svoje nepríjemné skúsenosti na osobu, s ktorou sú v súčasnosti.

4

Byť slobodný/á je ich vedomá voľba

Žiaľ, je to fakt. Inteligentní ľudia vedia, že je ľahšie a pohodlnejšie byť slobodný než byť s osobou, ktorá „nie je ich“. Je to ich vedomé a dobre premyslené rozhodnutie. Väčšinu času sú títo ľudia sami nie kvôli okolnostiam, ale pretože proste chcú byť. Cítia sa jednoducho skvele keď sú len sami so sebou.

Titulný obrázok: zerodegreeswest.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť