Nezaradené

20 zaujímavých faktov z Harryho Pottera, o ktorých ste pravdepodobne nepočuli

Vedeli ste, že…

Harry Potter je stále veľkým fenoménom vo svete. V posledných dňoch ožil najmä vďaka knihe Harry Potter a prekliate dieťa, ktorá je už v predpredaji aj v slovenskom jazyku a na jeseň na fanúšikov mágie čaká film Fantastické zvery a ich výskyt. Ak si však chcete zaspomínať na starého Harry Pottera, môžete ta urobiť vďaka nasledujúcim faktom:

1. Filmovanie scény, kde bol „Harry“ až sedemkrát, bola jedna z najťažších scén pre Daniela Radcliffa.

SevenHarrys_thumbimg: kickassfacts.com

2. Ako v predchádzajúcich častiach, aj v posledných dvoch filmoch navrhla Evanna Lynch veľa oblečenia a šperkov pre jej postavu Luny Lovegoodovej.

3. Pri pohľade na Hermioninu izbu Emma Watson skonštatovala, že by v nej malo byť viac kníh.

4. Kvôli celej sérii bolo vyrobených viac ako 500 prútikov.

5. David Holmes- dablér Daniela Radcliffa, sa počas natáčania zranil tak vážne, že zostal ochrnutý.

6. Harry Melling (Dudley Dursley) počas prestávok medzi časťami filmovej série tak schudol, že musel nosiť špeciálnu tvárovú protézu, ktorá ho robila tučnejším. Takmer 6 mesiacov trvalo vytvoriť niečo, čo by vyzeralo naozaj realisticky.

7. Vo väčšine záberov Voldemorta a Bellatrix Lestrange, stojí ona po jeho pravici, ako najviac lojálni a najdôveryhodnejší nasledovník.

Harry-Potter-Voldemortimg: tokyotimes.com

8. Boj medzi McGonagallou a Snapom chceli scenáristi zmeniť na boj Pottera proti Snapovi. Tento nápad však zamietla samotná J.K. Rowlingová, ktorá to považovala za kľúčový moment pre charakter Maggie Smithovej.

f56e14e7acb7e0e89bb50770222b9e54img: legiaodosherois.com.br

9. Posledná časť bola natočená na 5 a pol hodiny scenár mal takmer 500 strán. Aj to je dôvod, prečo bol film rozdelený na dve časti.

10. Jazva Harryho v tvare blesku bola dokopy robená približne 5800-krát. Danielovi ju robili cca 2000-krát, zvyšok patril dablérom.

11. Žiadne dva prútiky použité vo filme neboli rovnaké. Každá z postáv mala svoj.

12. Predtým, ako si Hermiona vzala všehodžús, aby sa zmenila na Bellatrix, zahrala Helene (Bellatrix) scénu, ako sa bude správať. Takže v scéne sa vlastne Bellatrix správala ako Hermiona, ktorá sa správa ako Hermiona, ktorá sa tvári, že je Bellatrix…chápete, že?

HermioneasBellatrix_thumbimg: kickassfacts.com

13. Dokopy vystriedal Daniel Radcliffe ako Harry 160 okuliarov.

14. 210 000 mincí bolo vyrobených pre scénu vo vnútri trezoru v Gringottbanke.

15. Veta Molly Weasley: ,,Nie moju dcéru, ty s*ka!“, je vraj najobľúbenejšia časť Julie Walters z jej scenáru pre postavu pani Weasleyovej.

16. Ak by ste chceli sledovať všetkých deväť filmov naraz, trvalo by vám to viac ako 18 hodín (nerátajú sa však dlhé závery s titulkami).

17. Tom Felton (Draco) priznal, že scéna z Darov smrti 2, v ktorej ho objal Voldemort nebola napísaná, bola to improvizácia Ralpha Fiennesa. Tom nevedel, čo robí, a tak zostal len nemo stáť, a práve to vyzeralo v scéne dôveryhodne.

evil_hug_by_phebe76-d48qkobimg: veryveris.blog.cz

18. Postava Ollivandera sa na scéne objavila s najdlhšou prestávkou- 9 rokov.

19. Alan Rickman, Bonnie Wright, Devon Murray, Emma Watson, Rupert Grint, Daniel Radcliffe, Geraldine Somerville, James Phelps, Oliver Phelps, Matthew Lewis, Robbie Coltrane, Tom Felton, Josh Herdman and Warwick Davis sú jediní herci, ktorí sa objavili vo všetkých filmoch HP.

20. Úlohu ducha Heleny Bystrohlavovej vraj ponúkli herečke Kate Winslet, úloha však bola veľmi rýchlo zamietnutá jej agentom, ktorý nechcel, aby sa priradila k ostatným hercom „so štítkom“ Harryho Pottera. Úlohu dostala Kelly Macdonald.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť