Nezaradené

Japonská jednotka 731

Ohavné spôsoby vraždenia a mučenia sa objavovali počas druhej svetovej vojny takmer na všetkých stranách. Najvyššiu ligu v tomto smere hralo i Japonsko. V porovnaní s inými stranami však malo Japonsko najrozsiahlejší ucelený program týrania a vraždenia a to v mene výskumu, vývoja a výroby biologických zbraní. Dialo sa tak prostredníctvo vojenskej jednotky 731. Na rozdiel od nemeckých zločinov, však zostali činy tejto jednotky nepotrestané.
Jednotka 731 bola najväčším a najucelenejším vojenským programom na svete. V rámci tohto programu prebiehali najrozsiahlejšie experimenty a výskum na ľuďoch v dejinách ľudstva. Viac ako 10 000 Číňanov, Kórejcov, Rusov a neskôr i Američanov bolo v rámci výskumu zabitých, boli na nich vyvíjané a testované biologické zbrane. Taktiež pitvanie zaživa bolo bežné (obetiam boli bez narkózy odstraňované časti tela ako kus pečene, mozgu, pľúc a podobne, až kým obeť nezomrela). Zdokumentovaný je i prípad testovania biologických zbraní na 3 dni starom dieťati.
Japonský program pre biologické zbrane bol rozbehnutý už po prvej svetovej vojne. Výskum však nemal väčšie rozmery. To sa zmenilo nástupom doktora Ishii Shiro, ktorý sa stal hlavným propagátorom biologických zbraní, a doviedol tento výskum na takú vysokú úroveň a veľkosť, akú mal koncom druhej svetovej vojny. Ishii sa stal známy a uznávaný ako odborník na bakteriológiu. Výnimočná bola i jeho absencia morálky a akéhokoľvek súcitu.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť