Nezaradené

Ľudia začínajú ľutovať svoje staré tetovania, nárast odstraňovania je obrovský

Aj keď štúdie ukazujú, že stále viac Američanov má záujem o tetovanie (každý piaty dospelý), taktiež vykresľujú vzrastajúce čísla tých, ktorí to ľutujú.

Za posledných päť rokov sme zaznamenali nárast v počte ľudí, ktorí vyhľadávajú odstránenie svojho tetovania“, povedal Dan Mills predseda Americkej asociácie estetickej a plastickej chirurgie.
Podľa ASAPS, viac ako 46,500 Američanov podstúpilo v roku 2015 odstránenie tetovania, čo je nárast o 39,4 % oproti predchádzajúcemu roku45,9 % bolo vo veku od 19 do 34 a v tesnom závese 35-50 roční s 37,9 percentami.

img: via pinterest.com

„Aj mnoho rodičov podstupuje tento zákrok, pretože nechcú, aby na nich tetovania videli ich deti a tiež sa nedali tetovať,“ povedal Mills, ktorý sídli v Los Angeles, v žriedle amerického tetovania. „A niektorí ľudia si ho dajú odstrániť, pretože veľa zamestnávateľov odmieta zamestnať niekoho s viditeľným tetovaním.“

Najviac spomínaných dôvodov k zmene ich názoru sú životný štýl alebo zmena kariéry, nešťastie v láske, zle spravené tetovanie alebo jednoducho „mladosť-pochabosť“.
Corey Ordoyne, riaditeľka klinických operácií v oblasti Los Angeles povedala, že zlepšenia v laserovej technológii spôsobili nárast počtu pacientov, ktorí vyhľadávajú odstraňovanie tetovania.
V závislosti na veľkosti tetovania a jeho farby proces odstránenia môže trvať niekoľko mesiacov či rokov.

img: via mentalfloss.com

Jednoznačná rada pre klientov znie: ak to nie je vaše dieťa, vaša matka alebo otec, či blízky priateľ nezvečňujte si niečie meno alebo tvár na svojom tele. Toto sú tie tetovania, ktoré budete možno raz ľutovať.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť