Príbehy

Muž založil pouličnú školu, aby naučil deti písať a čítať

Keď sa majiteľ istej továrne dozvedel, že deti zo slumov nevedia písať ani čítať (no mnohé už u neho pracovali), rozhodol sa, že všetko zoberie do vlastných rúk a sám ich to naučí.

Kamal Parmar rozbehol nový program pre výuku detí zo sociálne slabších rodín. Všetko sa odohráva v uliciach mesta Ahmedabad (v Indii) a trvá to už niečo cez 15 rokov.

 „Stál som pred svojou továrnou keď okolo mňa prešlo zopár detí. Vracali sa domov z večernej školy, no ako som sa dozvedel, nevedeli písať ani čítať. A to sa nachádzali v ôsmej triede!“

India má najväčšie percento negramotných ľudí ľudí. Až 287 miliónov obyvateľov tam nevie písať ani čítať. To tvorí až 37% negramotných ľudí z celého sveta.

Aj samotný Parmar vykonal prieskum, v ktorom zistil že gramotných je len 5 detí zo 400. A práve tento fakto ho donútil zamyslieť sa a spraviť s tým niečo.

„Učia sa 2 hodiny denne. Následne na to sa ideme všetci spoločne navečerať a niektoré deti tu ostávajú aj na noc.“

 Každý deň ich Parmar učí všetko – od abecedy až po materiály potrebné k vyšším skúškam. Za posledný rok vzrástol program z pôvodných 5 žiakov na 150 žiakov.

„Predstavte si, že niektorí nevedeli ani čítať, a teraz sú to lekári a manažéri v rôznych inštitúciach. Pre mňa je práve toto najväčším úspechom.“

 Jeden z jeho študentov ho dokonca poprosil, či by nemohol vyučovať s ním. A keďže potencionálnych študentov je stále viac a viac Kamal je vďačný za každú pomocnú ruku.

 

titulna

img: huffingtonpost.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť