Nezaradené

Nacistické zverstvá: Duchovia koncentračných táborov

Milí čitatelia magazínu Vedeli ste, že…. Práve čítate prvý diel našej novej minisérie nazvanej Nacistické zverstvá. V tejto minisérii sa budeme venovať tomu, v čom boli nacisti asi najlepší – sadisticky mučiť nevinné obete, fanatickej túžby jedného človeka po vláde nad svetom. Dnešný diel sa bude venovať pozostatkom týchto zverstiev, a teda duchom koncentračných táborov. Varovanie: Texty tejto minisérie nemusia byť vhodné pre slabšie povahy !

Pre lovcov paranormálnych javov nie je vhodnejšie miesto k pobytu, ako koncentračné tábory. Žiadny koncentračný tábor ich však neláka viac, než Auschwitz-Birkennau, zvaný tiež Osvienčim. Veľa návštevníkov už uviedlo, že po prechode cez bránu počuli divné zvuky či dokonca nárek. Ďalší návštevníci potom uviedli, že pri prechode popri plynovej komore či iných miestach odporných zverstiev a pokusov, cítili na svojom ramene mnoho studených rúk. Samotný strážca tejto pamiatky v istom rozhovore uviedol, že za svojich 40 rokov pôsobenia na tejto pozícii, nikdy nevidel preletieť bránou tábora vtáka či iné zviera. 

Magazín Vedeli ste, že… k vyššie uvedenému textu odporúča multimediálny obsah – The Ghosts of Auschwitz and Birkenau by Cole Thompson (Photopresentation on YouTube) 

Zatiaľ čo v Osvienčime strašia prevažne duchovia židov, v inom koncentračnom tábore je to inak. Koncentračný tábor v Dachau znamenal smrť pre oveľa menej ľudí než Osvienčim. V dobe keď však Americké vojská prekročili hranice tohto tábora a videli čo sa deje s ľuďmi vnútri, nemohli veriť vlastným očiam. V slepej zúrivosti postavili stovky zamestnancov tábora k múru, a hromadne ich popravovali tak ako, oni popravovali väzňov. Ak sa rozhodnete zavítať na dlhšiu exkurziu do Dachau, môžete vraj v jednej z miestností vidieť neustále sa opakujúci výjav, ako členovia Americkej armády odťahujú kričiaceho zamestnanca táboru k múru, kde ho popravia.

duch koncentraku

Či už veríte na duchov alebo nie, ak sa rozhodnete načúvať pri prehliadkach koncentračných táborov pozorne, určite sa vám obete najkrvavejšieho konfliktu ľudstva prihovoria

Nabudúce: Pokusy nacistických doktorov

 

Text: Jozef Kotrý

Námet: Michaela Kotrá

Zdroj: TheContrarianmedia.com | Zdroj multimediálneho obsahu: Youtube.com and TheContrarianmedia.com | Úvodná fotografia: BrentMailPhotography.com

Jazyková korektúra: Martin Mrázik

Preklad: Martina Vašelíková, Tomáš Záhradskovský

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť